Připravujeme

LISTOPAD 2018

5. listopadu -  se uskuteční Vánoční focení dětí  (třída Koťátko a Kuřátko) na základě nabídky  paní Brigity Špačkové (Foto Starling) a Vašeho výběru.

7. listopadu - se uskuteční Beseda s myslivcem.  /Akce se nekonala/.

7. listopadu - Uspávání broučků - společná odpolední akce začíná v  15:15 hod.

Vytvoříme si podzimní dekorace, vyrobíme barevné broučky a zazpíváme jim veselou písničku.

Abychom mohli společně se světýlky vyprovodit broučky k zimnímu spánku, přineste si svá „světýlka“ (baterky, lampiónky osvětlené žárovkou).

Krátkou procházku ukončíme na zahradě MŠ, kde budou nachystány „postýlky“ pro naše broučky i teplé občerstvení.

Těšíme se na vás.

12. listopadu - dopolední kouzlení s klaunem.

14. listopadu  - se koná  Beseda s myslivcem.

19. listopadu - účast nejstarších dětí na výchovném hudebním programu v ZUŠ Frýdek-Místek. Vystoupení, které předvedou učitelé dané školy nese  název Kouzelník. Děti budou mít možnost se seznámit se základní uměleckou školou a hudebními nástroji.

PROSINEC 2018

5. prosince - Mikulášská nadílka v mateřské škole (společná odpolední akce s rodiči, z prostorových důvodů se akce koná v jídelně Základní školy Jiřího z Poděbrad -11.ZŠ).

6. prosince - vystoupení dětí na Mikulášském jarmarku Základní školy Jiřího z Poděbrad.

10. prosince - Divadlo Letadlo přiletí s pohádkou O ježečkovi a myšce.

10. prosince - Vánoční dílny ve třídě Motýlek a Kuřátko  (společná odpolední akce s rodiči).

11. prosince - beseda se strážnicemi Městské policie v rámci preventivního programu.

11. prosince - Vánoční dílny ve třídě Sluníčko a Koťátko (společná odpolední akce s rodiči).

12. prosince - beseda se strážnicemi Městské policie v rámci preventivního programu.

13. prosince - zazpívají děti zimní a vánoční písně naším seniorům na Sadové ulici ve Frýdku -Místku. Informace k vystoupení budou upřesněny.

LEDEN 2019

- Putování za zvířátky - odpolední akce s rodiči.

25. ledna -  dopolední hudební program s Honzou Stuchlíkem - Čáry máry písnička - loutky, písničky i trocha čarování.

25. ledna - Karneval 2019 - odpolední akce s rodiči.

ÚNOR 2019

6. února  - se uskuteční přednáška Školní zralost, která je určená nejen pro tzv. školáky, kteří v daném roce půjdou k zápisu do základní školy, ale i ostatní rodiče, kteří se chtějí dozvědět již dříve než daný čas nástupu do ZŠ nastane.

12. února - Výprava za ledním medvědem společně s Divadlem Letadlo.

26. února - Kouzelné muzikohrátky  (dvě třídy)

27. února - Kouzelné muzikohrátky  (dvě třídy)

BŘEZEN 2019

11. března - přijede Divadlo Jednadvě s  pohádkou O líném Honzovi.

DUBEN 2019

- Velikonoční dílny - odpolední akce s rodiči.

23. dubna - Den Země s hledáním pokladu - dopolední akce.

KVĚTEN 2019

13. a 14. května - Zápis do MŠ na školní rok 2019/2020 (s nástupem k 1.9.2019).

16. května - Besídky ke Dni matek (ve všech třídách).

21. května - Divadlo dětského divála Přerov přijede s pohádkou Červená karkulka, červená sukýnka.

Výlet do ZOO - "odměna pro školáky"  vyhodnocení ekologických aktivit za období docházky do mateřské školy.

ČERVEN 2019

5. června - Hudební program KUK a CUK.

- Pasování školáků - slavností vyhodnocení s vystoupením dětí.

- Zahradní slavnost 2019

- Výlety jednotlivých tříd

ZÁŘÍ  2018

4. září - přijede do mateřské školy vyprávěč pohádek Daniel Taraba s pohádkou Princ Bajaja.

10. září - TŘÍDNÍ  SCHŮZKY

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na třídní schůzku, která se uskuteční v pondělí 10. září 2018 v 15.00 hod. ve třídě  KOŤÁTKO.
Zváni jsou všichni rodiče docházejících dětí do MŠ Mateřídouška.

Provoz ve třídách zajištěn, o děti bude postaráno.

Těšíme se na setkání s Vámi

20. září - navštíví mateřskou školu Frymík a seznámí děti se šachovými figurkami formou pohádkového příběhu (určeno pro 5-6 leté děti).

25. září - se uskuteční ukázka dravého ptactva skupiny VANCOS.

ŘÍJEN 2018

1. října - bude zahájená činnost kroužku Šachy. Setkávat se budeme každké pondělí od 15:00 - 15:45 hod. na třídě Koťátko. Kdo ještě nedonesl Zmocnění, nutno tak učinit nejpozději v daný den ráno a odevzdat ho ve své třídě paní učitelce.

Vyzvednout děti po ukončení kroužku je v  15:45 hod. na dané třídě.

8. října - fotografování jednotlivých tříd (dopoledne).

8. října - Drakiáda - společná akce s rodiči v odpoledních hodinách - v 16:00 hod. sraz u MŠ. Dráčky půjdeme pouštět na hřiště u Základní školy Jiřího z Poděbrad (11. ZŠ).

9. října - 1. schůzka Ekotýmu (odpolední akce s rodiči). Přivítáme všechny rodiče, kterým není lhostejné, jak se někteří lidé chovají k přírodě a chtějí se spolu se svými dětmi podílet na akcích naší školy. Zváni jsou i rodiče s dětmi, kteří nemohou na schůzky pravidelně docházet, ale zajímají se o dění v naší mateřské škole.

Těšíme se na Vás!

12. října - logopedický průzkum bude proveden klinickou logopédkou Mgr. Marií Kocichovou.

15. října - Divadlo Šternberk přiveze soubor pohádek:

- Hrnečku, vař!

- O zlaté rybce.

- O Smolíčkovi.

17. a 18. října - společný podzimní úklid školní přírodní zahrady za účastí dětí i jejich rodičů.

19. října - logopedický průzkum bude proveden klinickou logopédkou Mgr. Marií Kocichovou.

22. října - nabízíme SCRENNING SLUCHU, který provede Speciálně pedagogické centrum pro děti s vadami řeči a sluchu Frýdek-Místek na základě Vašeho písemného souhlasu.

Bližší informace jsou uveřejněny na nástěnkách v šatnách dětí. Formulář - Souhlas se zkouškou sluchu je připraven ve Vaší třídě u p. uč.

25. října - se uskuteční Vánoční focení dětí  (třída Sluníčko a Motýlek) na základě nabídky  paní Brigity Špačkové (Foto Starling) a Vašeho výběru.

ZMĚNA  TERMÍNU - Uspávání broučků - společné odpolední tvoření s rodiči a "uspáváním broučků" na školní zahradě

BESEDA S MYSLIVCEM

12.11.2018

KOUZLENÍ S KLAUNEM