Připravujeme

ZÁŘÍ 2019

5. září - TŘÍDNÍ  SCHŮZKY

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na třídní schůzku, která se uskuteční ve čtvrtek 5. září 2019 v 15.30 hod. ve třídě  KOŤÁTKO.
Zváni jsou všichni rodiče docházejících dětí do MŠ Mateřídouška.
Provoz ve třídách zajištěn, o děti bude postaráno.

Těšíme se na setkání s Vámi

6. září - přijede do mateřské školy vyprávěč pohádek Daniel Taraba s pohádkou Pták ohnivák a liška Ryska

19. září - nás navštíví Frymík
Kdo je Frymík? Bydlí ve Frýdku - Místku a je to velká šachová figurka. Jejím prostřednictvím se děti seznámí se šachovou hrou a touto formou se učí i dodržování pravidel, soustředění,
pozornosti a logickému myšlení.

Mílí rodiče, pokud chcete, aby si vaše děti osvojili základy této královské hry, neváhejte a přihlaste je do šachového kroužku, který bude probíhat v prostorách naší MŠ (nabídka
a financování projekt OKAP).

ŘÍJEN 2019

3. října - „Bramborové odpoledne“ spojené s neformálním setkáním a konzultacemi. Můžete se seznámit s prostředím třídy, zeptat se na vše, co Vás zajímá.
Sejdeme se v 15.00hod na jednotlivých třídách.

15. října - Eko pohádka O Hadráčkovi a Plecháčkovi

21. října - Přednáška pro rodiče na téma školní zralost - formou diskuze, co u předškoláčků rozvíjet, na co se zaměřit.
Následovat bude kurz pro předškolní děti - Těším se do školy  (součást letáčku ze ZŠ v naší MŠ).  Na přednášce bude rodičům tento kurz nabídnut. V případě zájmu si společně domluví nejvhodnější  den i čas pro "kroužek", který by byl na 11.ZŠ, z důvodu seznámení dětí  se školním prostředím.

LISTOPAD 2019

4. listopadu - Odvoz sběrového papíru

5. listopadu - Vánoční focení - Tř. Koťátko, Kuřátko

6. listopadu - Vánoční focení - Tř. Sluníčko, Motýlek

6. listopadu - Podzimní úklid zahrady

12. listopadu - Tradiční beseda s myslivcem

13.  listopadu -  V MŠ proběhne sluchový screening, který bude proveden na základě písemného souhlasu rodičů, který naleznete na třídách u p. učitelek.

14. listopadu - Zveme Vás na workshop na téma Logopedie a naše děti, který se koná ve čtvrtek 14.11.2019 na třídě Koťátko v 16:00 hod. Cílem setkání bude diskutovat na téma logopedie a diagnostikování prvních náznaků obtíží. Protože schopnost správně artikulovat a vyslovovat je velmi důležitý aspekt u základního vzdělání věnujme tomuto tématu dostatečnou pozornost. Výklad k této problematice provede Mgr: Hana Huserová – speciální pedagog, obor logopedie, surdopedie. Přednáška je vhodná pro rodiče dětí všech věkových kategorií.

16:00–16:05  Úvodní slovo (ředitelka Jana Poulíčková)
16:05–16:30  Výklad k problematice (Mgr. Hana Huserová – speciální pedagog, obor logopedie, surdopedie)
16:30–18:00  Diskuze k tématu

19. listopadu - Barevné muzikohrátky (dvě třídy)

20. listopadu - Barevnné muzikohrátky (dvě třídy)

25. listopadu - zazpívají děti zimní a vánoční písně naším seniorům na Sadové ulici ve Frýdku -Místku. Informace k vystoupení budou upřesněny.

PROSINEC 2019

Mikulášská nadílka - termín bude upřesněn.

Mikulášská nadílka se v letošním roce uskuteční netradiční formou. Proběhne ve všech třídách v dopoledních hodinách. Navštíví nás děti z 11. ZŠ, které si na Mikuláše, čerta a anděla zahrají. Naše děti jim zazpívají písničky a na oplátku se mohou těšit na tradiční mikulášský balíček.

LEDEN 2020

16. ledna - Karneval 2020 akce mateřské školy se uskuteční v jídelně Základní školy Jiřího z Poděbrad. Karnevalovým programem nás budou provázet kamarádi z divadla Zlatý klíč.

ÚNOR 2020

4. února - Průzkumníci v lese (co se děje v českém lese)

BŘEZEN 2020

DUBEN 2020

17. dubna - Proběhne beseda městské policie, která je určená dětem s povinnou školní docházkou.

KVĚTEN 2020

28. května - Oslava Dne dětí s kouzelníkem Alešem Krejčím

12.11.2019

BESEDA S MYSLIVCEM