Aktivity

ŠKOLNÍ  ROK  2018/2019

Šachy

1. října 2018 - byla zahájená bezplatná výuka šachů, kterou vyučují lektoři Beskydské šachové školy. Děti se  setkávají  každé pondělí od 15:00 - 15:45 hod. ve  třídě Koťátko.
Činnost aktivity je  hrazena z projektu ODBORNÉ, KARIÉROVÉ A POLYTECHNICKÉ VZDĚLÁVÁNÍ V MSK. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008507 je spolufinancován Evropskou unií.

Grafomotorika

Stejně jako v předchozích letech jsme i letos pro děti připravili grafomotoriku. Děti se průpravným cvičením učí různým dovednostem, které jsou potřebné při nácviku psaní (držení těla, uvolnění ruky, správnému úchopu tužky apod.). Každé dítě má zavedenou pracovní složku, kde si zakládá pracovní listy, které vytvořilo v mateřské škole. Budoucí školáci v průběhu druhého pololetí docházky budou pověřovány plněním i domácích úkolů.

Logopedické hrátky - logopedická prevence

V tomto školním roce vám mateřská škola nabízí logopedickou péči formou logopedické prevence. Logopedická prevence nenahrazuje péči klinického logopeda, který s dítětem individuálně vyvozuje hlásky.
Cílem logopedického péče je rozvoj komunikačních dovedností dítěte. Procvičujeme a uvolňujeme artikulační orgány, vedeme ke  správné výslovnosit. Správná výslovnost je výsledkem rozvoje smyslového vnímání, celkové obratnosti a především všestranného rozvoje řeči.
Činnosti provádíme v průběhu celého dne v jednotlivých třídách se všemi dětmi. Při práci s dětmi využíváme nejrůznější obrázkový materiál, pohádky, pracovní listy a hry podporující komunikaci. Každé dítě má svůj pracovní sešit, podle kterého bude moci pracovat i doma s rodiči.

10.07.2019

MŠ MATEŘÍDOUŠKA ZÍSKALA CERTIFIKÁT - ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA

Dne 10. července vedení MŠ a školní jídelny převzalo certifikát  - ZDRAVÁ celá zpráva »»
28.06.2019