Aktivity

ŠKOLNÍ  ROK  2017/2018

Šachy

předpoklad zahájení šachového kroužku od října každé pondělí od 15:00 - 15:45 hod. V případě zájmu předejte tuto informaci paní učitelce ve Vaši třídě.

Grafomotorika

Stejně jako v předchozích letech jsme i letos pro děti připravili grafomotoriku. Děti se průpravným cvičením učí různým dovednostem, které jsou potřebné při nácviku psaní (držení těla, uvolnění ruky, správnému úchopu tužky apod.). Každé dítě má zavedenou pracovní složku, kde si zakládá pracovní listy, které vytvořilo v mateřské škole. Budoucí školáci v průběhu druhého pololetí docházky budou pověřovány plněním i domácích úkolů.

Logopedické hrátky - kroužek logopedické prevence

V tomto školním roce vám mateřská škola nabízí logopedickou péči formou logopedické prevence. Logopedická prevence nenahrazuje péči klinického logopeda, který s dítětem individuálně vyvozuje hlásky.
Cílem logopedického péče je rozvoj komunikačních dovedností dítěte. Procvičujeme a uvolňujeme artikulační orgány, vedeme ke  správné výslovnosit. Správná výslovnost je výsledkem rozvoje smyslového vnímání, celkové obratnosti a především všestranného rozvoje řeči.
Činnosti provádíme v průběhu celého dne v jednotlivých třídách se všemi dětmi. Při práci s dětmi využíváme nejrůznější obrázkový materiál, pohádky, pracovní listy a hry podporující komunikaci. Každé dítě má svůj pracovní sešit, podle kterého bude moci pracovat i doma s rodiči.

04.09.2018

DIVADLO

HLASOVÁNÍ V SOUTĚŽI S E.ON ENERGY GLOBE BYLO ZAHÁJENO

HLASUJTE ZDE  Chceme nadále rozvíjet vztah k přírodě i uprostřed panelov celá zpráva »»