Možná vás bude zajímat

EVROPSKÁ  UNIE
Evropské strukturální a investiční fondy
OP Výzkum, vývoj a vzdělávání

MINISTERSTVO  ŠKOLSTVÍ,
MLÁDEŽE  A  TĚLOVÝCHOVY

PERSONÁLNÍ  PODPORA  V  MŠ  MATEŘÍDOUŠKA

je spolufinancován Evropskou unií.
Zvýšení kvality předškolního vzdělávání včetně usnadnění přechodu dětí na ZŠ.
Registrační číslo projektu:  CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/2032.
Celková výše podpory:  445.042,- Kč.

Finanční prostředky budou čerpány za tímto účelem:

- zřízená pozice školního asistenta

- vzdělávání - Specifika práce pedagoga s dvouletými dětmi v  MŠ

- odborně zaměřená tématická setkávání a spolupráce s  rodiči dětí v MŠ

PROJEKT  -  "Prevence termických úrazů"

realizovaný projekt  Fakultní nemocnice Ostrava ve spolupráci  Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v  Ostravě, příspěvkové organizace s Moravskoslezským krajem. Odkaz na edukační video : www.zdrav-ova.cz.

Letáky k danému projektu jsou umístěny na nástěnkách v šatnách dětí.

ROZVOJOVÝ  PROGRAM  PODPORA  LOGOPEDICKÉ  PREVENCE  V  PŘEDŠKOLNÍM  VĚKU  V  ROCE 2016

MŠ zpracovala projekt podpory logopedické prevence, kterou vyhlásilo MŠMT se zaměřením na vzdělávání pedagogických pracovníků v této oblasti a na rozšíření vhodných učebních pomůcek.

Mateřská škola získala finanční podporu na logopedickou preveci v roce 2016 ve výši 28.434 Kč, za tyto finanční prostředky byly  proškoleny dvě paní učitelky v 80 hodinovém kurzu, dále  byly zakoupeny učební pomůcky podporující tuto oblast vzdělávání.

PŘÍRODNÍ  ZAHRADA

Za významné pomoci zřizovatele magistrátu města Frýdek-Místek a Operačního programu Životního prostředí byla zrealizována revitalizace školní zahrady, která má charakter přírodní zahrady.

Změnil se její vzhled, byla doplněná o hrové prvky - hrádek, domeček, váhadlové houpačky, pískoviště, ale také o bylinkové záhonky, ovocné stromy, keře ... je to místo k pohybu, relaxaci, ale také k poznávání a objevování krásy přírody.

DEN MATEK ve třídě Motýlek

DEN MATEK ve třídě Kuřátko