O děti se starají:

Poulíčková Jana, ředitelka školy (e-mail: ms.materidouska.poulickovaj@seznam.cz)

Žišková Dana (e-mail: ms.materidouska.ziskova@seznam.cz)

Bc. Habernalová Alena (e-mail: ms.materidouska.habernalova@seznam.cz)

Štensová Dagmar, DiS -  školní asistent

Kontakt:

Tel. číslo: 778 712 310

Štensová Dagmar, DiS
školní asistent

Třídní vzdělávací program pro rok 2020/2021 třídy Motýlek s názvem Tři medvědi na cestách vychází ze školního vzdělávacího programu „Už vím proč“ a Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Důležitým dokumentem je také Kurikulum programu Začít spolu, podle kterého MŠ pracuje.

TVP Tři medvědi na cestách. Byl inspirován známou pohádkou a knihou Cestovatelské pohádky od autorky Jitky Severinové. Maskotem jsou plyšoví Tři medvědi, kteří mají své místo v herně třídy po celý rok.

Budeme se seznamovat s pohádkami pro děti, ty je také budou dramatizovat pro své kamarády, zákonné zástupce aj. Z knihy se budeme učit o reálném světě kolem nás a porovnáme tak svět pohádek se skutečností.

Na školní zahradě si budeme nejen hrát, ale také celoročně pečovat o záhonek, z kterého co vypěstujeme to si také připravíme k jídlu.

S rodičovskou veřejností rozšíříme spolupráci pomoci Cestovatelské kuchařky, která bude postupně součásti jednotlivých rodin a ty kuchařku obohatí o recepty, které se vaří u nich doma.

VZDĚLÁVACÍ OBLASTI TVP:

MŮJ SVĚT

• Pojď si se mnou hrát

• Co děláme celý den

• Já a moje rodina

• Vesmír

• Kniha je můj kamarád

ČLOVĚK A SVĚT

• Svět pohádek

• Ten dělá to a ten zas tohle

• Cesta kolem světa

• Předcházíme úrazům

KOUZELNÝ SVĚT PŘÍRODY

• Odkud pochází-od semínka po výrobek

• Zázraky přírody

• Zvířata světa

• Koloběh vody v přírodě

• Na zahradě

• Den země

SVĚT SE MĚNÍ - CO BYLO, JE A BUDE

• Kalendář

• Mateřídouška má výročí

• Tradice (Vánoce, Velikonoce)

sezviratky_logo.jpg
logo_cele_cesko_cte_detem_edited.jpg
logo_ekoskola1..png
Logo_města_Frýdek-Místek.png

© 2023 by Little Tots Preschool.

Proudly created with Wix.com