O děti se starají:

Poulíčková Jana, ředitelka školy (e-mail: ms.materidouska.poulickovaj@seznam.cz)

Žišková Dana (e-mail: ms.materidouska.ziskova@seznam.cz)

Bc. Habernalová Alena (e-mail: ms.materidouska.habernalova@seznam.cz)

Kontakt:

Tel. číslo: 778 712 791

motylek_edited.png

Štensová Dagmar, DiS
školní asistent

Třídní vzdělávací program (TVP) pro rok 2021/2022 třídy Motýlek s názvem Svět v pohybu vychází ze školního vzdělávacího programu „Už vím proč“ a Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání. Důležitým dokumentem je také Kurikulum programu Začít spolu, podle kterého MŠ pracuje.

V TVP se dozvíme proč a jak věci fungují např. proč žárovka svítí, které stroje pracují na poli, co pohání auto, aby jelo, kam vede vodovodní potrubí a jiné technické zajímavosti. Inspirací pro vysvětlení najdeme v encyklopedii stejného názvu Svět v pohybu, v dalších knihách

i v praktických činnostech v centrech aktivit. Budeme se věnovat i konstrukčním činnostem, stavbám z kostek, ze stavebnic, magnetických prvků aj.

Prakticky se budeme vzdělávat i na školní zahradě, kde jsme pro děti připravily „cesty“ pro hru s auty i pro jízdu na koloběžce.

O pohybu je i projekt Cvičíme se Sokolem, do kterého se po úspěšném loňském roce zapojíme

i letos.

TVP není striktně daný, v průběhu školního roku dáme prostor dětem k vyjádření vlastních přání a budeme přihlížet k potřebám dětí.

Ve spolupráci s rodinou budeme besedovat o práci rodičů, případně poznávat práci rodičů zblízka. Také „Cestovatelské kuchařka", kterou již známe z loňska, se bude postupně dostávat do jednotlivých rodin.

VZDĚLÁVACÍ OBLASTI TVP:

MŮJ SVĚT

• Pojď si se mnou hrát

• Co děláme celý den

• Já a moje rodina

• Vesmír

• Kniha je můj kamarád​

KOUZELNÝ SVĚT PŘÍRODY

• Stroje, které pracují na poli

• Voda v přírodě

• Den země

SVĚT SE MĚNÍ - CO BYLO, JE A BUDE