Únor u Motýlků

Únor byl v "MOTÝLKU" ve znamení lidského těla a poznávání vesmíru.

Lidské tělo je téma, které dětem poskytuje mnoho otázek k zodpovězení a zkoumání. První týden jsme se zaměřili na povrch - rozpoznání a pojmenování částí těla. Umět najít i na obrázku a vědět, k čemu nám slouží . V dalších týdnech jsme pak zabrousili do stavby těla - hledali jsme kosti a orgány, zjišťovali k čemu slouží. Velice děti zaujal tematický den o zubech a nejvíce hra na zubaře s modelem zubu. Poslední týden byl zaměřen na hygienu lidského těla. Pojmenování základních hygienických pomůcek, hmatové hry, přemýšlení nad tímto tématem co ještě doma máme a využíváme. Děti si tedy odnesli i úkol domu prozkoumat s rodiči co mají v koupelně. Při tématu Vesmír jsme zabrouzdali ke hvězdám a souhvězdím, planetám, seznámili se s novými slovy, vyhledávali jsme informace v knihách, vybarvovali planety suchými pastely podle obrázku, hráli pohybové hry na oběžnou soustavu - děti se staly planetami, postavili jsme si velkou raketu z polykarpovy stavebnice a odletěli jsme jako kosmonauti do vesmíru... zážitků bylo spoustu.


sezviratky_logo.jpg
logo_cele_cesko_cte_detem_edited.jpg