Světový den zdravé výživy

Co je to zdravá výživa už děti ze Sluníček vědí. V tomto dni a celém bloku jsme se zaměřili nejen na druhy ovoce a zeleniny, ale i na to, co jednotlivé potraviny obsahují (vitamíny, bílkoviny, cukry..). Celým týdnem nás provázeli dva skřítci vitamínci, které jsme pojmenovali Bulínek (vitamín B) a Kulinka (vitamín K). Děti byly motivovány příběhem o Bulínkovi, který už nechtěl bydlet u dědečka na zahradě, tak šel do světa. Navštívil města Masnicov, kde bylo všechno z masa a salámů a Cukrov, kde bylo vše jen z cukru. V každém městě Bulínek jedl a jedl a potom ho bolelo břicho. Děti příběh dokončily tím, že řekly, proč Bulínkovi bylo špatně a jaké potraviny máme jíst. A co je důležité – naše strava musí být rozmanitá. Příběh byl proložen pohybem.

V centrech aktivit a v průběhu dne jsme procvičovali získané poznatky.

A tak se ve Sluníčkách objevili skřítci vitamínci, kteří byly vyrobeni z ponožek a molitanu.

V písku děti hledaly písmenka, ze kterých složily název ovoce a zeleniny.

Zajímavé bylo přiřazování stínů k určitým druhům potravin (stínohra)

Děti vytleskávaly názvy související s potravinami a přiřazovaly kuličky podle počtu tlesknutí a určené barvy.

Při procvičování jsme využili i vršky od Pet lahví, které děti přikládaly podle počtu a barvy na obrázky ovoce a zeleniny.

Starší děti měly úkol složitější – přikládaly vršky od Pet lahví podle barvy přesně na správné místo.

Týden jsme zakončili zdravou oslavou svátku Terezky, která vyrobila s maminkou zdravé mlsání ve formě ježka z hrušek a hroznového vína.

Moc nám chutná.
sezviratky_logo.jpg
logo_cele_cesko_cte_detem_edited.jpg
logo_ekoskola1..png
Logo_města_Frýdek-Místek.png

© 2023 by Little Tots Preschool.

Proudly created with Wix.com