O škole

Mateřská škola Mateřídouška ve Frýdku-Místku pracuje podle vzdělávacího programu Začít spolu. Od roku 1996-2001 jako replikační škola, v září r. 2001 mateřská škola získala certifikát modelové školy tohoto vzdělávacího programu.

MŠ je umístěna přímo v centru sídliště Slezská. Provoz školy byl zahájen 23. července 1990. Mateřská škola má čtyři třídy, které jsou heterogenní ve vztahu k věku dětí.

V současné době je v MŠ zapsáno 112 dětí.

Mateřská škola má vlastní školní kuchyň, která prošla celkovou rekonstrukcí. Mateřskou školu obklopuje prostorná zahrada, na které došlo k velkým změnám a získala ráz přírodní zahrady ( práce byly provedeny ve školním roce  2014-2015).

V červnu 2015 - Mateřská škola Mateřídouška oslavila 25. výročí svého založení. U této příležitosti byla uspořádána výstava výtvarných prací dětí v prostorách mateřské školy.

Další zaměření mateřské školy:

ekologická výchova a osvěta. Mateřská škola je zapojena do unikátního projektu "Zelená škola".

V říjnu 2016 podala mateřská škola přihlášku do mezinárodního projektu EKOŠKOLA, na základě ekologických aktivit a provedeného auditu  MŠ získala označení Ekoškola. Titul byl předán 22.června 2017 v Senátu ČR v Praze.

Určitě se přijďte do mateřské školy podívat, vstoupit můžete kdykoliv ...

Mateřská škola Mateřídouška
J. Božana 3141
738 01 Frýdek-Místek