PRÁZDNINOVÝ PROVOZ V MATEŘSKÉ ŠKOLE MATEŘÍDOUŠKA

BUDE ZAJIŠTĚN OD 1.7. DO 31.7.2020.

PŘIHLÁŠKY / ODHLÁŠKY NA MĚSÍC ČERVENEC NALEZNETE V DOKUMENTECH.

TERMÍN ODEVZDÁNÍ PŘIHLÁŠEK JE DO 15.4.2020 DO SCHRÁNKY MATEŘSKÉ ŠKOLY NEBO ELEKTRONICKY.

OŠETŘOVNÉ

Vážení rodiče,
vzhledem ke schválení nového zákona ohledně ošetřovného z důvodu uzavření školského zařízení, poskytujeme nové informace.
• Rodič má nárok na ošetřovné po celou dobu uzavření školského zařízení.
• Nárok na něj mají rodiče dětí mladších 13 let a rodiče hendikepovaných dětí.
• Rodiče se mohou o péči střídat dle potřeby vícekrát a neomezeně.
• Ošetřovné vám bude vypláceno zpětně k datu přijetí mimořádných opatření.
Jak postupovat?
1. Školské zařízení, které vaše dítě navštěvuje, vyplní formulář (část A) a podepíše. Zařízení je povinné tento tiskopis rodiči vydat v den, kdy o něj požádá.
2. Rodič obdrží od školského zařízení tiskopis, který vyplní a podepíše (část B) a předá nebo elektronicky zašle (fotka, sken formuláře) svému zaměstnavateli.
3. Po skončení kalendářního měsíce musí rodič předat zaměstnavateli tiskopis „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“. V tomto tiskopisu vyplní dny, ve kterých pečoval o dítě. Nově je totiž možné, aby se pečující na ošetřovném střídali. Musí být tedy jasné, kdy byli doma s dětmi a kdy chodili do práce. Výkaz je nutné vyplňovat každý měsíc.
4. Zaměstnavatel po doplnění dalších rozhodných skutečností předává podklady pro rozhodnutí o dávce na příslušnou okresní správu sociálního zabezpečení, která dávku vyplácí.
5. Tiskopisy ke stažení a další informace najdete na https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Mateřská škola Mateřídouška ve Frýdku-Místku pracuje podle vzdělávacího programu Začít spolu. Od roku 1996-2001 jako replikační škola, v září r. 2001 mateřská škola získala certifikát modelové školy tohoto vzdělávacího programu.

MŠ je umístěna přímo v centru sídliště Slezská. Provoz školy byl zahájen 23. července 1990. Mateřská škola má čtyři třídy, které jsou heterogenní ve vztahu k věku dětí.

V současné době je v MŠ zapsáno 112 dětí.

Mateřská škola má vlastní školní kuchyň, která prošla celkovou rekonstrukcí. Mateřskou školu obklopuje prostorná zahrada, na které došlo k velkým změnám a získala ráz přírodní zahrady ( práce byly provedeny ve školním roce  2014-2015).

V červnu 2015 - Mateřská škola Mateřídouška oslavila 25. výročí svého založení. U této příležitosti byla uspořádána výstava výtvarných prací dětí v prostorách mateřské školy.

Další zaměření mateřské školy:

ekologická výchova a osvěta. Mateřská škola je zapojena do unikátního projektu "Zelená škola".

V říjnu 2016 podala mateřská škola přihlášku do mezinárodního projektu EKOŠKOLA, na základě ekologických aktivit a provedeného auditu  MŠ získala označení Ekoškola. Titul byl předán 22.června 2017 v Senátu ČR v Praze.

V únoru 2019 prostřednictvím auditu, který mateřská škola podstoupila, titul EKOŠKOLA obhájila s právem užívat dané  označení po dobu dvou let - do června roku 2021.

V říjnu 2018 mateřská škola získala prestižní ocenění za mnohaleté ekologické aktivity v soutěží s E.ON Energy Globe 2018 a stala se vítězem v kategorii Mládež  (viz Reportáž o naší školce).

Mateřská škola a její školní jídelna je zapojená do projektu  ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA. V červenci 2019 získala certifikát daného projektu.

Určitě se přijďte do mateřské školy podívat, vstoupit můžete kdykoliv ...

Mateřská škola Mateřídouška
J. Božana 3141
738 01 Frýdek-Místek