Detail zprávy
30.04.2005 Naše milá Země, k tvému svátku ti přejeme...aneb Den Země
Připomenutí data 22. dubna – celosvětového Dne Země – nabývá u nejmladší generace zcela specifický ráz. Předškolní děti potřebují intenzívní prožitky a praktickou zkušenost, aby pochopily význam tohoto svátku. Proto připravila mateřská škola Mateřídouška pro děti a jejich rodiče akci Hledání pokladu, která se uskutečnila o den dříve, tedy 21. dubna 2005. Této dobrodružné výpravě předcházelo sbírání starého papíru v rámci soutěže s panem Popelou a také sběr víček od PET lahví organizovaný RADAMOKem (Rada děti a mládeže Moravskoslezského kraje), a obojí bylo vhodně využito v rámci ekologické výchovy našich nejmladších. Hledání pokladu spojené s procházkou do jarní přírody se stalo v MŠ Mateřídouška tradiční a oblíbenou akcí. Symbolickým začátkem bylo i letos společné sázení a zalévání keře zlatého deště na školní zahradě. Cesta za pokladem, plná zajímavých úkolů pro děti i jejich rodičovský doprovod, vedla kolem řeky k hřišti ve Starém Městě. A když děti poznaly a správně pojmenovaly květiny, stromy i dopravní značky, zacvičily si a zaběhaly, vyzkoušely si s tatínky házení žabek do řeky, objevily podivný strom bonbonovník, zazpívaly si písničky o přírodě a namalovaly křídami své obrázky k svátku Země, konečně v cíli nalezly vytoužený poklad s obrázky a sladkým překvapením. Veselá nálada a voňavé jaro ve vzduchu provázely malé a velké hledače pokladu i na zpáteční cestě domů. Den Země v Mateřídoušce se tak stal i dnem lidské pospolitosti. A tu určitě tato mnohde těžce zkoušená planeta moc potřebuje, aby byla čistým, zdravým a pořád stejně krásným domovem nás všech.

ZPRÁVY

04.09.2018

DIVADLO

34 fotografie
celá zpráva »»
29.06.2018

HLASOVÁNÍ V SOUTĚŽI S E.ON ENERGY GLOBE BYLO ZAHÁJENO


HLASUJTE ZDE  Chceme nadále rozvíjet vztah k přírodě i uprostřed panelov celá zpráva »»
28.06.2018

E.ON ENERGY GLOBE - Tisková konference v Praze

1 fotografie
28. červa se konala v Praze tisková konference s názvem "Snídaně s novináři", na celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka