Detail zprávy
29.01.2020 Besídka pro tatínky a dědečky - Tř. Kuřátko

 

S dětmi ze třídy Kuřátko jsme se zapojili do soutěže a účastnili projektu "Srdce s láskou darované". Srdce s láskou darované je celorepubliková soutěž pro dětské kolektivy, které se mohou zúčastnit týmy dětí pod vedením svého pedagoga v mateřské škole. Podporuje tradiční hodnoty, týmovou spolupráci a mezilidské vztahy.

 

Do této soutěže se s nadšením a radostí zapojila celá naše třída Kuřátek. Nejprve jsme se bavili v kroužku o tom, komu bychom chtěli srdce darovat. Většina dětí samozřejmě řekla, že maminkám nebo babičkám... ale co tatínci a dědečci? Na ty se ve školce trochu zapomíná. A tak jsme se nakonec domluvili, že uděláme pro změnu radost právě jim a připravíme si pro ně besídku. Dali jsme se tedy do příprav.

 

Každá holčička i kluk nakreslili přáníčko pro svého tatínka i dědečka a do něj jsme napsali, jaký tatínek/dědeček je a co na něm mají rádi. Také jsme pilně trénovali básničky a písničky na vystoupení.

 

Konečně přišel den “D“. Děti nedočkavě vyhlížely z okna, jestli už tatínci a dědečci přicházejí. Sešla se nás plná třída! Děti zarecitovaly básničky, zazpívaly písničky a předaly přáníčka nadšeným tatínkům i dědečkům. Poté si všichni prošli přichystanou překážkovou dráhu a dali se do společného tvoření u stolečků.


Lepilo se, stříhalo, malovalo, navlékalo, třpytky lítaly všude kolem... no zkrátka, užili jsme si spoustu legrace. Děti s tatínky a dědečky si vytvořily motýlky z korálků a kolíčků a auta z PET víček a kartonových ruliček.

 

Na závěr zatloukli hřebíček do tvaru srdce, které poté vypletli rudou bavlnkou.
Srdce jsme si vystavili ve třídě jako připomínku společně sdílené radosti.


ZPRÁVY

21.02.2020

Výtvarná soutěž - ŠKOLKA PLNÁ DĚTÍ 2020

3 fotografie
celá zpráva »»
11.02.2020

Druhá schůzka Ekotýmu ve školním roce 2019/2020

22 fotografie
  V úterý 11. února 2020 jsme se sešli v odpoledních hodinách na tříd celá zpráva »»
07.02.2020

SRDCE S LÁSKOU DAROVANÉ

7 fotografie
  S dětmi ze třídy Kuřátko jsme se zapojili do soutěže a účastnili pr celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka