Detail zprávy
29.01.2020 Besídka pro tatínky a dědečky - Tř. Kuřátko

 

S dětmi ze třídy Kuřátko jsme se zapojili do soutěže a účastnili projektu "Srdce s láskou darované". Srdce s láskou darované je celorepubliková soutěž pro dětské kolektivy, které se mohou zúčastnit týmy dětí pod vedením svého pedagoga v mateřské škole. Podporuje tradiční hodnoty, týmovou spolupráci a mezilidské vztahy.

 

Do této soutěže se s nadšením a radostí zapojila celá naše třída Kuřátek. Nejprve jsme se bavili v kroužku o tom, komu bychom chtěli srdce darovat. Většina dětí samozřejmě řekla, že maminkám nebo babičkám... ale co tatínci a dědečci? Na ty se ve školce trochu zapomíná. A tak jsme se nakonec domluvili, že uděláme pro změnu radost právě jim a připravíme si pro ně besídku. Dali jsme se tedy do příprav.

 

Každá holčička i kluk nakreslili přáníčko pro svého tatínka i dědečka a do něj jsme napsali, jaký tatínek/dědeček je a co na něm mají rádi. Také jsme pilně trénovali básničky a písničky na vystoupení.

 

Konečně přišel den “D“. Děti nedočkavě vyhlížely z okna, jestli už tatínci a dědečci přicházejí. Sešla se nás plná třída! Děti zarecitovaly básničky, zazpívaly písničky a předaly přáníčka nadšeným tatínkům i dědečkům. Poté si všichni prošli přichystanou překážkovou dráhu a dali se do společného tvoření u stolečků.


Lepilo se, stříhalo, malovalo, navlékalo, třpytky lítaly všude kolem... no zkrátka, užili jsme si spoustu legrace. Děti s tatínky a dědečky si vytvořily motýlky z korálků a kolíčků a auta z PET víček a kartonových ruliček.

 

Na závěr zatloukli hřebíček do tvaru srdce, které poté vypletli rudou bavlnkou.
Srdce jsme si vystavili ve třídě jako připomínku společně sdílené radosti.


ZPRÁVY

18.06.2020

Pasování školáků 2020

16 fotografie
  Nastal čas loučení s mateřskou školou. U této příležitosti jsme se celá zpráva »»
01.06.2020

Den dětí - Tř. Sluníčko

26 fotografie
celá zpráva »»
01.06.2020

Den dětí - Tř. Motýlek

16 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka