24.09.2020 Medová snídaně

Ve čtvrtek 24. září se děti ve školce měly sladce. Do MŠ přijela paní včelařka, která děti seznámila se životem včel a jejich nekonečnou prací – sbírání nektaru a pylu, ze kterého vytváří med. Děti si prohlídly úl a včelařské pomůcky – dýmovnici, klobouk se sítí a rukavice. Vše, co včelaři potřebuji při své práci, když pečují o včelstvo a stáčejí med. Nakonec se naučily novou písničku o Kapce a sladkou tečkou bylo, když si samy mohly na svačince namazat med na rohlík. A že jim chutnal. Odměnou za pozornost byly pro děti upomínkové předměty, jako magnetka, guma a přívěšek.

Školka se zapojila do projektu s názvem Medové snídaně, který vypsalo Ministerstvo zemědělství. Cílem projektu je podporovat zdravý životní styl a propagovat kvalitní potraviny – především med.

02.10.2020

Jak jsme hráli ve Sluníčkách divadlo

Ve třídě v centru Dramatické hry máme postavené kulisy, spoustu l celá zpráva »»

Medová snídaně