24.04.2008 OSLAVY DNE ZEMĚ V MATEŘÍDOUŠCE
Ochrana životního prostředí je věcí nás všech. Proto je tak naléhavé vytvoření vztahu k okolí a vnímavého postoje nejen ke všem krásám, které nám planeta dokáže zvláště na jaře ukázat, ale často i k neutěšenému stavu přírody i míst obklopujících náš domov. Větší důraz na environmentální výchovu se klade již u dětí předškolního věku. Také v naší mateřské škole jsme ve čtvrtek 24. dubna slavili Den Země. Rodiče s dětmi uklidili školní zahradu a zasadili stromek, který jsme získali za záchranu 55 stromů nasbíráním 5. 505 kg starého papíru v soutěži Zasaď strom. Poté jsme se všichni vydali na cestu za pokladem zpestřenou zábavnými úkoly: skokem do písku, během do kopce, zazpíváním písničky i hledáním správných odpovědí na otázky, které nám klade sama často těžce zkoušená příroda. Co nepatří do lesa? To přece každý správný předškolák ví… Trasa vyznačená barevnými fáborky a šipkami na chodnících dovedla nakonec děti až k pokladu, ve kterém byly ukryty sladké odměny a veselé omalovánky. Přáním nás dospělých je vložit poklad poznání a pevného základu vztahu k životnímu prostředí do dětské duše. Je v ní totiž místo pro mnoho dobrého, stejně tak jako na naší planetě.

BESEDA S MYSLIVCEM

12.11.2018

KOUZLENÍ S KLAUNEM

Pondělní dopoledne nám v MŠ zpříjemnilo klaunské vystoupení s kouzelnickými tr celá zpráva »»