13.01.2009 ZIMNÍ PUTOVÁNÍ ZA ZVÍŘÁTKY

Po vánocích, když jsme se vrátili do mateřské školy, bylo všude spoustu sněhu a mrzlo a my se těšili až budeme společně připravovat hostinu pro ptáčky. Napadlo nás, že bychom mohli nakrmit nejen ptáčky, ale i zvířátka v blízkém okolí. S dětmi jsme připravili ptačí pudink - vyrobili ho ze semínek, suchého pečiva a tuku, ale také šišky obalené tukem se slunečnicovými semínky k zavěšení na větve stromů a keřů. Odpoledne společně s rodiči pak pokračovala příprava bohaté hostiny pro zvířátka - navlékali jsme různé pochoutky na řetězy – suché pečivo, rozinky, křížaly, buráky ve slupkách.
Takto připraveni jsme se vydali na školní zahradu nasypat semínka do krmítek a vyvěsit několik ptačích pudinků a pak vyrazili směrem k řece Morávce, kde v lesíku byly zavěšeny všechny dárky pro zvířátka i ptáčky.
Venku sice mrzlo, ale nás hřálo pomyšlení, že jsme něco udělali i pro tu malou drobotinu, která se nám na jaře odmění krásným ptačím zpěvem.

19.09.2019

FRYMÍK V MATEŘSKÉ ŠKOLE

Navštívil nás Frymík z šachové školičky. celá zpráva »»
06.09.2019