13.02.2009 NÁVŠTĚVA MYSLIVCE
V pátek 13. února přišla do naší mateřské školy Mateřídouška opravdu vzácná návštěva. Přivítali jsme člena Mysliveckého sdružení Baška s jeho čtyřnohým kamarádem loveckým psem Baronem. Pan Martin Mati, který v současné době studuje lesnickou fakultu v Brně, dětem poutavě vyprávěl o práci myslivců a zdůraznil hlavně jejich péči o zvěř v zimním období. Přinesl s sebou spoustu zajímavých věcí, například zaječí vřeštidlo a myškovačku, které slouží k nalákání zvěře. Děti měly možnost podívat se puškohledem a zalícit pravou mysliveckou brokovnicí, prohlédnout si srnčí parůžky a dalekohled. Všichni jsme museli obdivovat velmi poslušného psího pomocníka - krátkosrstého ohaře. A protože máme moc rádi zvířata, poslali jsme jim po panu myslivci něco na přilepšenou - nasušené kaštany, které jsme společně s rodiči na podzim nasbírali.
Tak ať jim chutnají a pomohou přečkat dlouhou zimu...

10.07.2019

MŠ MATEŘÍDOUŠKA ZÍSKALA CERTIFIKÁT - ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA

Dne 10. července vedení MŠ a školní jídelny převzalo certifikát  - ZDRAVÁ celá zpráva »»