23.03.2009 RYBA, RYBKA, RYBIČKA

V letošním školním roce děti ze třídy Sluníčka poznávají svět s kamarádem Kryštofem. A protože jsou právě v Austrálii a povídají si o životě v moři, vyhlásily paní učitelky pro děti a jejich rodiče veselé domácí tvoření pod názvem Ryba, rybka, rybička. Rodinné týmy se pustily do práce s velkou dávkou fantazie, originálními nápady a tvořivostí, a my nyní můžeme na Velké rybí výstavě obdivovat ryby, rybky i rybičky kreslené, vyšívané, z papíru, z látky, z keramiky i z polystyrénu, nebo vyrobené technikou drátkování. Někteří projevili i básnický talent. Při četbě jejich veršů o rybách jsme si užily legraci, ale dostalo se nám i poučení o významu ryb pro naše zdraví. Některé exponáty však na výstavě dlouho nevydržely. Byly výborné, upečené z těsta a my jsme si na nich moc pochutnali.
V pátek 20. 3. proběhlo slavnostní vyhodnocení akce a děti a jejich rodinné týmy byly odměněny diplomem, medailí a malou sladkostí. My však věříme, že největší odměnou pro všechny zúčastněné byly příjemné chvilky při společném tvoření.

Všechny Vás srdečně zveme do třídy Sluníčka na prohlídku Velké rybí výstavy. Bude se konat do konce března.

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»

DIVADLO JEDNA DVĚ