Detail zprávy
25.03.2009 NÁVŠTÍVILI JSME HASIČE
Dnešní den nám přinesl opravdu nevšední zážitek! Navštívili jsme Hasičský záchranný sbor ve Frýdku - Místku. Stát se hasičem, pomáhat lidem v nouzi je bezesporu snem téměř každého kluka. Hasiči jsou pro nás velcí hrdinové a jejich práce je velmi záslužná, ale také nebezpečná. Před plánovanou exkurzí jsme si o nich hodně povídali v mateřské škole. To ještě zvýšilo naši zvědavost. Jaké to bude doopravdy?
Na místě se nás ujal velitel směny p. Stránský. Dozvěděli jsme se, jak se správně chovat v případě vyhlášení poplachu, co dělat, kdyby u nás doma hořelo. Následovala prohlídka garáží a místnosti s nehořlavým oblečením pro hasiče. Komentář velitele nás doprovázel k autu připravenému k zásahu. Zjistili jsme, čím vším je vybaveno a na co se to či ono používá. Pan Stránský se snažil odpovědět na všechny naše zvídavé dotazy. Nakonec si oblékl plnou výbavu hasiče včetně dýchacího přístroje. To bylo něco! Možná si v té chvíli některý z nás kluků řekl: "Jednou budu hasičem". Kdoví?
Do školky jsme se vraceli plni dojmů a také s předsevzetím: "Budeme se chovat tak, abychom službu hasičů nemuseli nikdy potřebovat." Naše čerstvé zážitky jsme pak uplatnili ve výtvarné soutěži "Požární ochrana očima dětí". Tak nám držte palce!


ZPRÁVY

21.06.2019

PŘEVZETÍ TITULU EKOŠKOLA V PRAZE

5 fotografie
celá zpráva »»
14.06.2019

MISTROVSKÝ TURNAJ MŠ

8 fotografie
celá zpráva »»
14.06.2019

KUŘÁTKA NA VÝLETĚ

12 fotografie
V pátek 14. června se třída Kuřátek vydala na výlet vláčkem do nedalekých Hor celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka