25.03.2009 NÁVŠTÍVILI JSME HASIČE
Dnešní den nám přinesl opravdu nevšední zážitek! Navštívili jsme Hasičský záchranný sbor ve Frýdku - Místku. Stát se hasičem, pomáhat lidem v nouzi je bezesporu snem téměř každého kluka. Hasiči jsou pro nás velcí hrdinové a jejich práce je velmi záslužná, ale také nebezpečná. Před plánovanou exkurzí jsme si o nich hodně povídali v mateřské škole. To ještě zvýšilo naši zvědavost. Jaké to bude doopravdy?
Na místě se nás ujal velitel směny p. Stránský. Dozvěděli jsme se, jak se správně chovat v případě vyhlášení poplachu, co dělat, kdyby u nás doma hořelo. Následovala prohlídka garáží a místnosti s nehořlavým oblečením pro hasiče. Komentář velitele nás doprovázel k autu připravenému k zásahu. Zjistili jsme, čím vším je vybaveno a na co se to či ono používá. Pan Stránský se snažil odpovědět na všechny naše zvídavé dotazy. Nakonec si oblékl plnou výbavu hasiče včetně dýchacího přístroje. To bylo něco! Možná si v té chvíli některý z nás kluků řekl: "Jednou budu hasičem". Kdoví?
Do školky jsme se vraceli plni dojmů a také s předsevzetím: "Budeme se chovat tak, abychom službu hasičů nemuseli nikdy potřebovat." Naše čerstvé zážitky jsme pak uplatnili ve výtvarné soutěži "Požární ochrana očima dětí". Tak nám držte palce!

ZIMNÍ DÍLNA - Putování na zvířátky - tř. Koťátko

V naší třídě se snažíme pomáhat zvířátkům, která potřebují v zimě naši celá zpráva »»