Detail zprávy
24.04.2009 DEN ZEMĚ

Jako každý rok jsme se i letos zúčastnili my, předškoláci z Mateřídoušky, městských oslav Dne Země v Sadech Bedřicha Smetany. 24. dubna nám počasí opravdu přálo. Den byl jako jarní květ, když jsme voňavou přírodou došli až k velkému místeckému parku. A pak už bylo věru na co se dívat. Viděli jsme, jak se máčí vlna a tvoří se z ní plsť. Sledovali jsme techniku drátkování při výrobě ozdobných květináčků, na obrázcích jsme poznávali ryby našich řek a kreslili křídou na chodník. Vyzkoušeli jsme si zručnost při hře s velkými labyrinty s přírodní tématikou, dozvěděli jsme se, z jakých kytiček si včelky berou pyl a ochutnali výborné bylinkové čaje. Obdivovali jsme výrobky ze slámy a sena, kolovrátek, keramický kruh, kovadlinu, a též medomet na stáčení medu…Také jsme zjistili, že dokážeme lisovat plastové láhve a povídali jsme si o tom, co už dobře známe – o třídění odpadu. Ale nejvíc se nám líbila zvířátka.To bylo něco, když jsme si mohli pohladit kůzlátka, slepičku i oslíka! Od paní, která se o ně starala, jsme dostali k přivonění i ochutnání listy medvědího česneku.
To všechno bylo pro nás připraveno, abychom poznali, co nám dokáže naše Země dát. Ale jen tehdy, když se správně chováme k přírodě i ke všemu živému. A my se opravdu snažíme. Věřili byste, že jsme sběrem starého papíru zachránili už 35 stromů? Však jsme si z oslav Dne Země odnesli pěkný stromeček z keramické hlíny, diplom za 2. místo v soutěži „Zachraň strom“, a malý smrček, který si zasadíme při akci Hledání pokladu dne 28. dubna. Prohlédli jsme si také vystavené práce z výtvarné soutěže „Lidová říkadla“, které jsme se zúčastnili a ve které získaly děti ze třídy Sluníčko pěknou cenu za 3. místo.
Mladším kamarádům jsme do MŠ přinesli omalovánky, DVD a obrázky o ochraně životního prostředí. Těšíme se na Hledání pokladu, kterým Den Země oslavíme společně s rodiči. Zbývá jen popřát naší Zemi to nejlepší…
 


ZPRÁVY

01.06.2020

Den dětí - Tř. Sluníčko

26 fotografie
celá zpráva »»
01.06.2020

Den dětí - Tř. Motýlek

16 fotografie
celá zpráva »»
01.06.2020

Den dětí - Tř. Kuřátko

40 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka