Detail zprávy
05.06.2009 MRAVENCI a MOTÝLI - ekologický program

Zajímavé a především poučné dopoledne prožily (předškolní) děti v pátek 5. června. Do naší mateřské školy totiž opět zavítala lektorka ekologického sdružení VITA, aby jim hravou formou přiblížila život v přírodě. Na programu byli tentokrát motýli. V úvodu děti seznámila s jejich různými druhy a také názvy, které se odvozují podle toho, kde jednotliví motýli žijí. Například Otakárek fenyklový či Bělásek zelný. Následovalo poučení o jejich vývoji. Z dětí se staly hladové housenky, které se musejí před zakuklením dobře nasytit - listy salátu chutnaly téměř všem znamenitě. Potom se z nich staly kukly, které na jaře pukly a motýli vylétli do světa. Pro hladové "motýlky" byly připraveny sosáčky a nechyběla ani spousta "květin" se sladkou šťávou. Věříme, že tato výprava do života hmyzu se dětem líbila, přinesla jim nové poznatky, ale také přesvědčení, že je třeba vážit si života ve všech jeho formách.


ZPRÁVY

20.03.2019

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

1 fotografie
celá zpráva »»
13.03.2019

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

6 fotografie
Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»
11.03.2019

DIVADLO JEDNA DVĚ

10 fotografie
V pondělí 11. března k nám přijelo Divadlo Jednadvě s pohádkou O líném Honzovi celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka