Detail zprávy
05.06.2009 MRAVENCI a MOTÝLI - ekologický program

Zajímavé a především poučné dopoledne prožily (předškolní) děti v pátek 5. června. Do naší mateřské školy totiž opět zavítala lektorka ekologického sdružení VITA, aby jim hravou formou přiblížila život v přírodě. Na programu byli tentokrát motýli. V úvodu děti seznámila s jejich různými druhy a také názvy, které se odvozují podle toho, kde jednotliví motýli žijí. Například Otakárek fenyklový či Bělásek zelný. Následovalo poučení o jejich vývoji. Z dětí se staly hladové housenky, které se musejí před zakuklením dobře nasytit - listy salátu chutnaly téměř všem znamenitě. Potom se z nich staly kukly, které na jaře pukly a motýli vylétli do světa. Pro hladové "motýlky" byly připraveny sosáčky a nechyběla ani spousta "květin" se sladkou šťávou. Věříme, že tato výprava do života hmyzu se dětem líbila, přinesla jim nové poznatky, ale také přesvědčení, že je třeba vážit si života ve všech jeho formách.


ZPRÁVY

01.06.2020

Den dětí - Tř. Sluníčko

26 fotografie
celá zpráva »»
01.06.2020

Den dětí - Tř. Motýlek

16 fotografie
celá zpráva »»
01.06.2020

Den dětí - Tř. Kuřátko

40 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka