Detail zprávy
20.02.2004 DRAKIÁDA V MATEŘÍDOUŠCE
Nadcházející podzimní dny jsou tím nejpříhodnějším časem k pozorování a povídání o podzimní přírodě, ke sběru přírodnin a hrám s nimi, k veselému podzimnímu tvoření a také k naší již tradiční akci, na kterou se děti těší nejvíce - pouštění draků.Abychom si udělali tu správnou dračí náladu, začali jsme ve školce tvořit draky, každý podle své fantazie. A tak postupně vznikají draci různých tvarů, barev a jmen, kteří nám budou několik měsíců zdobit prostředí MŠ.Ve středu 6.října, v den naší Drakiády, nám počasí opravdu přálo. Bylo krásně teplo, svítilo sluníčko a větřík foukal tak akorát. A tak není divu, že jsme se sešli v hojném počtu s rodiči a učitelkami. Na hřiště ve Starém Městě jsme se vypravili nejen s draky kupovanými ale díky šikovným tatínkům i doma vyrobenými. Někteří si draky pyšně nesli už od školky, jiní je sestavovali až na místě. Jeden nedočkavý drak trénoval létání již cestou. Drakiádu jsme zahájili společným fotem všech zúčastněných draků a jejich majitelů. Pak už jsme na nic nečekali a s nadšením se pokoušeli dostat své draky vzhůru k oblakům.Větrné podmínky byly ideální a většina draků stoupala stále výš a výš, tak vysoko, až některým málem nestačil provázek. A nejen málem. Kdybychom soutěžili o to, čí drak doletí nejdál, vyhrála by určitě Hanka s tatínkem. Jejich drak byl zřejmě velký cestovatel a když skončil provázek, neváhal a odletěl. Jestli ho někdo najdete, dejte nám vědět. Moc by nás zajímalo, kam až doletěl. A jak ho poznáte? Krásně se usmívá.Našli se však i draci lenoši, kterým se do velkých výšek nechtělo a tak poletovali ve vzduchu jen zásluhou dětí a rodičů pobíhajících s velkým nadšením po hřišti.Kolem 17té hodiny se vítr utišil jako by tušil, že už jsou draci, děti i rodiče unavení.Děti si na památku odnášely dračí omalovánku, sladkou odměnu a společně s námi dospělými i radost z příjemně prožitého odpoledne.

ZPRÁVY

18.06.2020

Pasování školáků 2020

16 fotografie
  Nastal čas loučení s mateřskou školou. U této příležitosti jsme se celá zpráva »»
01.06.2020

Den dětí - Tř. Sluníčko

26 fotografie
celá zpráva »»
01.06.2020

Den dětí - Tř. Motýlek

16 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka