01.10.2009 DRAKIÁDA
První říjnový den patřil Drakiádě. Počasí bylo pro tuto akci příhodné. Vítr foukal dostatečně, jen zima byla trochu překážkou a pár kapek z nebe spadlých, ale to nadšeným dětem vůbec nevadilo. Na bývalém dožínkovém areálu se k nebi vznesli draci vlastní výroby či draci zakoupení. K vidění byli draci pestrobarevní s veselými obličeji; s barevnými ornamenty a různě dlouhými ocásky.
Dračích vzletů a pádů bylo nesčetně mnoho. Děti samy nebo za pomoci rodičů řídili své létající draky. Umění řídit draka je namáhavá činnost, která vyžaduje trpělivost, maximální soustředění a špetku štěstí. Samotné děti těmito atributy z části oplývaly, zbytek doplňovala šikovnost rodičů.
Jejich rozzářené a usměvavé obličeje vypovídaly o tom, že se jim akce líbila. Veselé dětské švitoření prozrazovalo nadšení pro věc a nesmazatelné zážitky pro celý život.

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»

DIVADLO JEDNA DVĚ

27.02.2019