Detail zprávy
29.10.2009 NA CESTĚ ZA ZDRAVOU VÝŽIVOU

„…Máme rádi ovoce, koupeme se v potoce, zeleninu rádi jíme, doktora se nebojíme…!“ Takhle vesele si notovaly děti z Mateřídoušky v uplynulých dnech, kdy ze tříd zavoněly různé druhy ovoce a zeleniny. Popovídali jsme si o tom, jak a kde tyhle dobroty vyrostly a uzrály, a pak nastal čas je pořádně prozkoumat. Třeba takové rajské jablíčko. Všimli jste si, jak zajímavě vypadá, když se rozkrájí? Ještě zábavnější byla hra na ochutnávání ovoce a zeleniny se zavřenýma očima. Maminky by se asi divily, že ji s nadšením hrajeme úplně všichni, a přitom je jasné, že na vás pokaždé nevyjde kousek sladkého banánu, ale třeba kedluben… A když malí kuchaři z nakrájených kousků vlastnoručně vytvoří ovocné a zeleninové jednohubky, nastává zdravé hodování. Mnozí ochutnávají s vervou, někteří trošku opatrněji, všichni však už vědí, že do batůžku sbaleného na cestu za zdravím ovoce a zelenina vždycky patří.

 


ZPRÁVY

01.06.2020

Den dětí - Tř. Sluníčko

26 fotografie
celá zpráva »»
01.06.2020

Den dětí - Tř. Motýlek

16 fotografie
celá zpráva »»
01.06.2020

Den dětí - Tř. Kuřátko

40 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka