Detail zprávy
18.11.2009 BESEDA S MYSLIVCEM
Od září děti sbíraly kaštany a žaludy pro zvířátka v lese. Dnes se dočkaly zasloužené odměny. Zavítal mezi ně myslivec pan Martin Mati (člen Mysliveckého sdružení Baška) i se svým loveckým psem.
Ukázal dětem spoustu zajímavých věcí: parůžky od srnečka, které našel u krmelce, lovecké pušky, které si mohly děti podržet a podívat se do hledí, a zapískal jim na vábničky, kterými myslivci lákají lišky, protože se v lesích přemnožily a myslivci je musejí střílet, aby nepochytaly všechny zajíčky. Dokonce přinesl kůži z jedné takové lišky, aby děti viděly, jak je taková liška veliká. Největším zážitkem byl pro děti pes, který se trpělivě nechal od všech dětí pohladit.
Pan myslivec odcházel z mateřské školy s několika pytli kaštanů a žaludů (celkem 190 kg nasušených plodů) a prozradil jim, že je namele a smíchá se solí a ještě dnes zanese do lesa, aby se lesní zvěř dobře posilnila na nadcházející zimu.


ZPRÁVY

17.01.2019

ZIMNÍ DÍLNA - Putování na zvířátky

76 fotografie
V naší třídě KOŤÁTKO se snažíme pomáhat zvířátkům, která potřebují v z celá zpráva »»
19.12.2018

VYSTOUPENÍ "V ADVENTNÍM MĚSTEČKU"

5 fotografie
Pěknou tradicí v naší mateřské škole je zpívání v adventním městečku v Mí celá zpráva »»
14.12.2018

VÁNOČNÍ DÍLNA ve třídě Koťátko

76 fotografie
Ve čtvrtek 14. prosince proběhly ve třídě Koťátek vánoční dílny. Děti si pu celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka