Detail zprávy
18.11.2009 BESEDA S MYSLIVCEM
Od září děti sbíraly kaštany a žaludy pro zvířátka v lese. Dnes se dočkaly zasloužené odměny. Zavítal mezi ně myslivec pan Martin Mati (člen Mysliveckého sdružení Baška) i se svým loveckým psem.
Ukázal dětem spoustu zajímavých věcí: parůžky od srnečka, které našel u krmelce, lovecké pušky, které si mohly děti podržet a podívat se do hledí, a zapískal jim na vábničky, kterými myslivci lákají lišky, protože se v lesích přemnožily a myslivci je musejí střílet, aby nepochytaly všechny zajíčky. Dokonce přinesl kůži z jedné takové lišky, aby děti viděly, jak je taková liška veliká. Největším zážitkem byl pro děti pes, který se trpělivě nechal od všech dětí pohladit.
Pan myslivec odcházel z mateřské školy s několika pytli kaštanů a žaludů (celkem 190 kg nasušených plodů) a prozradil jim, že je namele a smíchá se solí a ještě dnes zanese do lesa, aby se lesní zvěř dobře posilnila na nadcházející zimu.


ZPRÁVY

13.03.2019

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

6 fotografie
Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»
11.03.2019

DIVADLO JEDNA DVĚ

10 fotografie
celá zpráva »»
27.02.2019

MUZIKOHRÁTKY v Mateřídoušce

38 fotografie
V úterý 26. a ve středu 27. února k nám do mateřské školy zavítala kouzelnice celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka