05.02.2010 SNĚHULÁCI
1.Už jste někdy snědli sněhuláka? Naše děti ano. Vytvořily ho ze tří lžic jogurtu, piškotu a obilných kuliček.

2.Sněhulák ve třídě? Žádný problém. Stačí k tomu síťovaný pytel a spousta novin. Z nich jsme dělali papírové koule, plnili jimi pytel a stahovali gumičkami. Má vše jako ten ze sněhu a přitom neroztaje.

3. Sněhuláčci na nástěnce-razítkování korkovými zátkami namočenými v bílé tempeře, malování temperovými barvami nebo křídou.

4. Brambory nejsou dobré jen k jídlu, dá se z nich ledacos vytvořit. Děti je napichovaly na špejle, zdobily hřebíčkovým kořením a místo mrkve daly těstovinové vřeteno. Aby sněhulák stál, uřízly mu část spodní koule a použily jej jako hrnec.

5. Postavit sněhuláka lze i z kostek, obručí a PET víček. Fantazie dětí je nekonečná.

6. Sněhuláka jsme si také postavili ze sněhu na školní zahradě.

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»

DIVADLO JEDNA DVĚ

27.02.2019