Detail zprávy
24.03.2010 DIVADLO ZLATÝ KLÍČ - ŠPALÍČEK
24. března zavítalo do naší mateřské školy divadlo Zlatý klíč. Připravili pro nás hudebně-dramatické představení Špalíček.
Dnes již málokdo ví, čemu se dříve říkalo špalíček. Před sty a více lety si lidé na jarmark chodili poslechnout písničky. A když se jim nějaká líbil, tak si ji na lístečku koupili. Lístečky střádali na hromádku , až z nich byl celý špalíček.
A z tohoto špalíčku nám pan principál s paní principálkou přišli zazpívat. A nezpívali jen oni, ale i roztodivné originální loutky, které děti svými kousky pěkně rozesmály. A došlo samozřejmě i na zpěv dětí, které se nejenže naučily novou veselou píseň, ale vyzkoušely si i dvojhlas. Krásné české písničky přinesly nejen poučení, ale i dobrou náladu do prvních jarních dní.


ZPRÁVY

27.06.2019

PASOVÁNÍ ŠKOLÁKŮ

109 fotografie
celá zpráva »»
25.06.2019

KOŤÁTKA NA VÝLETĚ

13 fotografie
celá zpráva »»
21.06.2019

PŘEVZETÍ TITULU EKOŠKOLA V PRAZE

5 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka