24.03.2010 DIVADLO ZLATÝ KLÍČ - ŠPALÍČEK
24. března zavítalo do naší mateřské školy divadlo Zlatý klíč. Připravili pro nás hudebně-dramatické představení Špalíček.
Dnes již málokdo ví, čemu se dříve říkalo špalíček. Před sty a více lety si lidé na jarmark chodili poslechnout písničky. A když se jim nějaká líbil, tak si ji na lístečku koupili. Lístečky střádali na hromádku , až z nich byl celý špalíček.
A z tohoto špalíčku nám pan principál s paní principálkou přišli zazpívat. A nezpívali jen oni, ale i roztodivné originální loutky, které děti svými kousky pěkně rozesmály. A došlo samozřejmě i na zpěv dětí, které se nejenže naučily novou veselou píseň, ale vyzkoušely si i dvojhlas. Krásné české písničky přinesly nejen poučení, ale i dobrou náladu do prvních jarních dní.

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»

DIVADLO JEDNA DVĚ