Detail zprávy
24.03.2010 DIVADLO ZLATÝ KLÍČ - ŠPALÍČEK
24. března zavítalo do naší mateřské školy divadlo Zlatý klíč. Připravili pro nás hudebně-dramatické představení Špalíček.
Dnes již málokdo ví, čemu se dříve říkalo špalíček. Před sty a více lety si lidé na jarmark chodili poslechnout písničky. A když se jim nějaká líbil, tak si ji na lístečku koupili. Lístečky střádali na hromádku , až z nich byl celý špalíček.
A z tohoto špalíčku nám pan principál s paní principálkou přišli zazpívat. A nezpívali jen oni, ale i roztodivné originální loutky, které děti svými kousky pěkně rozesmály. A došlo samozřejmě i na zpěv dětí, které se nejenže naučily novou veselou píseň, ale vyzkoušely si i dvojhlas. Krásné české písničky přinesly nejen poučení, ale i dobrou náladu do prvních jarních dní.


ZPRÁVY

20.03.2019

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

1 fotografie
celá zpráva »»
13.03.2019

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

6 fotografie
Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»
11.03.2019

DIVADLO JEDNA DVĚ

10 fotografie
V pondělí 11. března k nám přijelo Divadlo Jednadvě s pohádkou O líném Honzovi celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka