Detail zprávy
21.10.2010 USPÁVÁNÍ BROUČKŮ - dílna s rodiči

Než se takoví broučci uloží k zimnímu spánku, mají děti hodně práce. Vyrábějí postýlku ozdobenou listím, pomalují veliké zavařovací sklenice barvami tak, že jsou z nich krásné lampičky, naučí se zpívat ukolébavku pro broučky a hlavně – pozvou rodiče i prarodiče na tradiční rozloučení s podzimem. Tak tomu bylo i letos, ve čtvrtek 21. října. Děti nejdříve potěšily všechny dospělé básněmi, říkadly, písničkami, ale i pohybovými hrami s podzimní tématikou. A potom už se vyrábělo a tvořilo všechno, co má tykadla, křídla a spoustu nožiček – broučci a berušky. Kvůli studenému počasí se však raději všichni společně vydali na podvečerní procházku se světýlky a broučky v ruce nikoli na zahradu, ale do zešeřelých prostor mateřské školy. Nakonec byli broučci v každé třídě uloženi do postýlky a děti jim zazpívaly na dobrou noc. A jakže to bylo v té pohádce? „…A spali a spali a spali…Dobře se jim to spalo…“


ZPRÁVY

20.03.2019

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

1 fotografie
celá zpráva »»
13.03.2019

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

6 fotografie
Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»
11.03.2019

DIVADLO JEDNA DVĚ

10 fotografie
V pondělí 11. března k nám přijelo Divadlo Jednadvě s pohádkou O líném Honzovi celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka