Detail zprávy
07.04.2011 DUHOVÁ POHÁDKA - Divadlo KK
JAK SLUNÍČKO MALOVALO SVĚT NABAREVNO
Děti, líbilo by se Vám, kdyby svět kolem nás byl jen černobílý?
Sluníčku se to také nelíbilo, bylo mrzuté, unuděné a svítilo jen tak ledabyle, až si jednoho dne usmyslelo, že celý svět kolem sebe vybarví.
Zavolalo si na pomoc duhu a začalo kouzlit s barvami. Žlutě si vybarvilo květinky, zeleně trávu, stromy, červeně zbytek kytiček, ovoce, zeleninu, potom vzalo modrou a vybarvilo si oblohu, vodu a rybník.
Použilo samé krásné barvy, aby se mu pěkně svítilo. Od té doby už není ani mrzuté ani unuděné a pěkně nás všechny zahřívá. A to je moc dobře.

Další příběh se jmenoval: JAK SE MĚSÍC URAZIL
V této pohádce jsme se dozvěděli, že měsíc záviděl sluníčku jeho barevný svět, který si kolem sebe vybarvilo. Byl smutný, že je kolem něho jen samé černo a tma. Pohádal se se sluníčkem a rozhodl se, že svítit nebude. Sluníčko bylo smutné, že přišlo o kamaráda, a zkoušelo vymyslet, jak si měsíc usmíří. Napadlo ho, že když si vytrhne paprsek a zamotá ho do kuličky a hodí na černou oblohu, že by to vypadalo pěkně. Zkusilo to, a až byla celá noční obloha pokrytá malými blikajícími světýlky, které známe jako hvězdy, zavolalo na měsíc. Měsíci se taková krása zalíbila a rozhodl se, že se už zlobit nebude. Usmířil se se sluníčkem a zase byli kamarádi. A tak to má být, měli bychom se mít všichni rádi a usmívat se na sebe.


ZPRÁVY

21.06.2019

PŘEVZETÍ TITULU EKOŠKOLA V PRAZE

5 fotografie
celá zpráva »»
14.06.2019

MISTROVSKÝ TURNAJ MŠ

8 fotografie
celá zpráva »»
14.06.2019

KUŘÁTKA NA VÝLETĚ

12 fotografie
V pátek 14. června se třída Kuřátek vydala na výlet vláčkem do nedalekých Hor celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka