Detail zprávy
19.04.2011 DEN ZEMĚ

Víte, kdy má naše planeta svůj významný den? Na 22. dubna připadá každoročně Den Země. Oslav tohoto svátku v sadech Smetany se zúčastnily také nejstarší děti z naší mateřské školy, a to již 19. 4. Tématem letošního ročníku bylo motto „Modrá planeta – zelená Země“. Hlavním organizátorem bylo statutární město Frýdek-Místek, které pro děti připravilo tradičně pestrý program – například ukázky nejrůznějších pokusů, hravé poznávání rostlin a zvířat i zajímavosti ze světa recyklace. Budoucí školáci z Mateřídoušky si s chutí zahráli veliké domino s ekologickou tématikou, tvořili barevné mozaiky z víček od PET lahví a ochutnali palačinky z biosurovin. Všichni si také vyzkoušeli lisování plastových lahví, a protože prokázali dobré znalosti týkající se třídění odpadu, byli odměněni balónky a tatrankami k posilnění na zpáteční cestu do MŠ. Zbývalo ještě pohladit si opravdovou kozu s mláďaty a hlavně – po návratu do mateřské školy povyprávět své zážitky mladším kamarádům, kteří se na podobnou akci určitě mohou těšit příští rok.
 


ZPRÁVY

27.06.2019

PASOVÁNÍ ŠKOLÁKŮ

109 fotografie
celá zpráva »»
25.06.2019

KOŤÁTKA NA VÝLETĚ

13 fotografie
celá zpráva »»
21.06.2019

PŘEVZETÍ TITULU EKOŠKOLA V PRAZE

5 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka