Detail zprávy
19.04.2011 DEN ZEMĚ

Víte, kdy má naše planeta svůj významný den? Na 22. dubna připadá každoročně Den Země. Oslav tohoto svátku v sadech Smetany se zúčastnily také nejstarší děti z naší mateřské školy, a to již 19. 4. Tématem letošního ročníku bylo motto „Modrá planeta – zelená Země“. Hlavním organizátorem bylo statutární město Frýdek-Místek, které pro děti připravilo tradičně pestrý program – například ukázky nejrůznějších pokusů, hravé poznávání rostlin a zvířat i zajímavosti ze světa recyklace. Budoucí školáci z Mateřídoušky si s chutí zahráli veliké domino s ekologickou tématikou, tvořili barevné mozaiky z víček od PET lahví a ochutnali palačinky z biosurovin. Všichni si také vyzkoušeli lisování plastových lahví, a protože prokázali dobré znalosti týkající se třídění odpadu, byli odměněni balónky a tatrankami k posilnění na zpáteční cestu do MŠ. Zbývalo ještě pohladit si opravdovou kozu s mláďaty a hlavně – po návratu do mateřské školy povyprávět své zážitky mladším kamarádům, kteří se na podobnou akci určitě mohou těšit příští rok.
 


ZPRÁVY

17.01.2019

ZIMNÍ DÍLNA - Putování na zvířátky

76 fotografie
V naší třídě KOŤÁTKO se snažíme pomáhat zvířátkům, která potřebují v z celá zpráva »»
19.12.2018

VYSTOUPENÍ "V ADVENTNÍM MĚSTEČKU"

5 fotografie
Pěknou tradicí v naší mateřské škole je zpívání v adventním městečku v Mí celá zpráva »»
14.12.2018

VÁNOČNÍ DÍLNA ve třídě Koťátko

76 fotografie
Ve čtvrtek 14. prosince proběhly ve třídě Koťátek vánoční dílny. Děti si pu celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka