19.04.2011 DEN ZEMĚ

Víte, kdy má naše planeta svůj významný den? Na 22. dubna připadá každoročně Den Země. Oslav tohoto svátku v sadech Smetany se zúčastnily také nejstarší děti z naší mateřské školy, a to již 19. 4. Tématem letošního ročníku bylo motto „Modrá planeta – zelená Země“. Hlavním organizátorem bylo statutární město Frýdek-Místek, které pro děti připravilo tradičně pestrý program – například ukázky nejrůznějších pokusů, hravé poznávání rostlin a zvířat i zajímavosti ze světa recyklace. Budoucí školáci z Mateřídoušky si s chutí zahráli veliké domino s ekologickou tématikou, tvořili barevné mozaiky z víček od PET lahví a ochutnali palačinky z biosurovin. Všichni si také vyzkoušeli lisování plastových lahví, a protože prokázali dobré znalosti týkající se třídění odpadu, byli odměněni balónky a tatrankami k posilnění na zpáteční cestu do MŠ. Zbývalo ještě pohladit si opravdovou kozu s mláďaty a hlavně – po návratu do mateřské školy povyprávět své zážitky mladším kamarádům, kteří se na podobnou akci určitě mohou těšit příští rok.

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»

DIVADLO JEDNA DVĚ