Detail zprávy
19.04.2011 DEN ZEMĚ

Víte, kdy má naše planeta svůj významný den? Na 22. dubna připadá každoročně Den Země. Oslav tohoto svátku v sadech Smetany se zúčastnily také nejstarší děti z naší mateřské školy, a to již 19. 4. Tématem letošního ročníku bylo motto „Modrá planeta – zelená Země“. Hlavním organizátorem bylo statutární město Frýdek-Místek, které pro děti připravilo tradičně pestrý program – například ukázky nejrůznějších pokusů, hravé poznávání rostlin a zvířat i zajímavosti ze světa recyklace. Budoucí školáci z Mateřídoušky si s chutí zahráli veliké domino s ekologickou tématikou, tvořili barevné mozaiky z víček od PET lahví a ochutnali palačinky z biosurovin. Všichni si také vyzkoušeli lisování plastových lahví, a protože prokázali dobré znalosti týkající se třídění odpadu, byli odměněni balónky a tatrankami k posilnění na zpáteční cestu do MŠ. Zbývalo ještě pohladit si opravdovou kozu s mláďaty a hlavně – po návratu do mateřské školy povyprávět své zážitky mladším kamarádům, kteří se na podobnou akci určitě mohou těšit příští rok.
 


ZPRÁVY

20.03.2019

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

1 fotografie
celá zpráva »»
13.03.2019

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

6 fotografie
Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»
11.03.2019

DIVADLO JEDNA DVĚ

10 fotografie
V pondělí 11. března k nám přijelo Divadlo Jednadvě s pohádkou O líném Honzovi celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka