Detail zprávy
28.04.2011 CESTA ZA POKLADEM
Jak bychom asi žili, kdyby naše Země najednou nebyla? Naše děti o tom přemýšlely. A na co přišly?
- museli bychom žít ve vesmíru, a tam není vzduch
- potřebovali bychom pořád dýchací přístroje jako kosmonauti, a vzduch v nich
  by brzy došel
- ve vesmíru je tma a zima, nemohli bychom nosit trička a koupat se v řece
- nic tam neroste, ani kytičky, ani rajčátka, brambory a saláty, tak bychom tam 
  měli hlad, a taky bychom vůbec nerostli
- nebyla by tam žádná příroda, ani zvířata
- vlastně bychom vůbec nebyli
Že naši modrou planetu musíme chránit a starat se o ni, si děti připomněly nejen účastí na městských oslavách Dne Země, ale také při tradiční akci Hledání pokladu. Ve čtvrtek 28. dubna nám opravdu přálo počasí a početná skupina dětí s rodiči se po společném úklidu školní zahrady vydala na trasu plnou lehčích i těžších úkolů. Děti poznávaly stromy a květiny, pojmenovávaly zvířátka a ptáky, kreslily křídami obrázky Zemi k svátku, házely kamínky do řeky, zahrály si na čápy i žabičky a při nalezení exotického keře bonbónovníku dávaly dobrý pozor, aby nikde nezůstal ani papírek. Kdo potom našel poklad jako první? To už nevíme. Hlavní je, že vydatná jarní procházka přinesla dobrou náladu malým i velkým, ukázala, jakým pokladem je příroda naší Země, a děti se druhý den shodly na tom, že kdo ji ničí, patří do vězení. Protože náš domov nám přece nikdo ničit nesmí.

ZPRÁVY

13.03.2019

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

6 fotografie
Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»
11.03.2019

DIVADLO JEDNA DVĚ

10 fotografie
celá zpráva »»
27.02.2019

MUZIKOHRÁTKY v Mateřídoušce

38 fotografie
V úterý 26. a ve středu 27. února k nám do mateřské školy zavítala kouzelnice celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka