Detail zprávy
06.09.2011 POHÁDKA - Kašpárkovy žerty s čerty
6. září nás v mateřské škole navštívilo divadlo Kašpárkův svět s pohádkou „Jak se čerti ženili aneb Kašpárkovy žerty s čerty.“
Děti se v této pohádce seznámily s chytrým Kašpárkem, který se nebál ani čerta.
Jednoho dne dostal král Bonifác dopis od samotného Satana. Chce prý za ženu jedinou královskou dceru Rozárku, protože se v pekle mají ženit všichni čerti. Tento dopis krále velmi zarmoutil a zavolal si na pomoc Kašpárka, aby mu poradil. Náš Kašpárek byl hlava chytrá a vymyslel, že kdo má zájem o Rozárčinu ruku, musí se utkat v boji s čertem. Přihlásilo se hned několik nápadníků, ale panu králi ani Kašpárkovi se nikdo z nich nelíbil. Proto se Kašpárek vypravil do hor k čarodějnici Čaramáře pro radu. Cestou v lese potkal strašného loupežníka, který ho chtěl oloupit a dokonce zabít. To by ale nebyl Kašpárek, aby si neporadil s obyčejným loupežníkem. Také čarodějnice pouštěla na Kašpárka samou hrůzu, ale ten se jí nezalekl. Naučil se totiž potají čarovat z kouzelné knihy.
A jak to vše dopadlo s naší Rozárkou? Zeptejte se vašich dětí a určitě vám rády odpoví.

ZPRÁVY

17.01.2019

ZIMNÍ DÍLNA - Putování na zvířátky - tř. Koťátko

16 fotografie
V naší třídě se snažíme pomáhat zvířátkům, která potřebují v zimě naši celá zpráva »»
19.12.2018

VYSTOUPENÍ "V ADVENTNÍM MĚSTEČKU"

5 fotografie
Pěknou tradicí v naší mateřské škole je zpívání v adventním městečku v Mí celá zpráva »»
14.12.2018

VÁNOČNÍ DÍLNA ve třídě Koťátko

76 fotografie
Ve čtvrtek 14. prosince proběhly ve třídě Koťátek vánoční dílny. Děti si pu celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka