Detail zprávy
06.09.2011 POHÁDKA - Kašpárkovy žerty s čerty
6. září nás v mateřské škole navštívilo divadlo Kašpárkův svět s pohádkou „Jak se čerti ženili aneb Kašpárkovy žerty s čerty.“
Děti se v této pohádce seznámily s chytrým Kašpárkem, který se nebál ani čerta.
Jednoho dne dostal král Bonifác dopis od samotného Satana. Chce prý za ženu jedinou královskou dceru Rozárku, protože se v pekle mají ženit všichni čerti. Tento dopis krále velmi zarmoutil a zavolal si na pomoc Kašpárka, aby mu poradil. Náš Kašpárek byl hlava chytrá a vymyslel, že kdo má zájem o Rozárčinu ruku, musí se utkat v boji s čertem. Přihlásilo se hned několik nápadníků, ale panu králi ani Kašpárkovi se nikdo z nich nelíbil. Proto se Kašpárek vypravil do hor k čarodějnici Čaramáře pro radu. Cestou v lese potkal strašného loupežníka, který ho chtěl oloupit a dokonce zabít. To by ale nebyl Kašpárek, aby si neporadil s obyčejným loupežníkem. Také čarodějnice pouštěla na Kašpárka samou hrůzu, ale ten se jí nezalekl. Naučil se totiž potají čarovat z kouzelné knihy.
A jak to vše dopadlo s naší Rozárkou? Zeptejte se vašich dětí a určitě vám rády odpoví.

ZPRÁVY

20.03.2019

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

1 fotografie
celá zpráva »»
13.03.2019

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

6 fotografie
Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»
11.03.2019

DIVADLO JEDNA DVĚ

10 fotografie
V pondělí 11. března k nám přijelo Divadlo Jednadvě s pohádkou O líném Honzovi celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka