Detail zprávy
06.09.2011 POHÁDKA - Kašpárkovy žerty s čerty
6. září nás v mateřské škole navštívilo divadlo Kašpárkův svět s pohádkou „Jak se čerti ženili aneb Kašpárkovy žerty s čerty.“
Děti se v této pohádce seznámily s chytrým Kašpárkem, který se nebál ani čerta.
Jednoho dne dostal král Bonifác dopis od samotného Satana. Chce prý za ženu jedinou královskou dceru Rozárku, protože se v pekle mají ženit všichni čerti. Tento dopis krále velmi zarmoutil a zavolal si na pomoc Kašpárka, aby mu poradil. Náš Kašpárek byl hlava chytrá a vymyslel, že kdo má zájem o Rozárčinu ruku, musí se utkat v boji s čertem. Přihlásilo se hned několik nápadníků, ale panu králi ani Kašpárkovi se nikdo z nich nelíbil. Proto se Kašpárek vypravil do hor k čarodějnici Čaramáře pro radu. Cestou v lese potkal strašného loupežníka, který ho chtěl oloupit a dokonce zabít. To by ale nebyl Kašpárek, aby si neporadil s obyčejným loupežníkem. Také čarodějnice pouštěla na Kašpárka samou hrůzu, ale ten se jí nezalekl. Naučil se totiž potají čarovat z kouzelné knihy.
A jak to vše dopadlo s naší Rozárkou? Zeptejte se vašich dětí a určitě vám rády odpoví.

ZPRÁVY

10.07.2019

MŠ MATEŘÍDOUŠKA ZÍSKALA CERTIFIKÁT - ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA

4 fotografie
Dne 10. července vedení MŠ a školní jídelny převzalo certifikát  - ZDRAVÁ celá zpráva »»
28.06.2019

ZAHRADNÍ SLAVNOST V MATEŘÍDOUŠCE

29 fotografie
celá zpráva »»
27.06.2019

PASOVÁNÍ ŠKOLÁKŮ

109 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka