Detail zprávy
16.03.2012 NA NÁVŠTĚVĚ V KNIHOVNĚ
„Bojte se člověka, který přečetl jen jednu knihu“ – napsal kdysi francouzský osvícený spisovatel a filozof Denis Diderot. V dnešní době jeho slova platí dvojnásob, protože díky technickým vymoženostem zájem o knihy a četbu neustále klesá. A to je veliká škoda. Kniha je věrný kamarád, přináší čtenáři poučení, zábavu, rozvíjí jeho fantazii a představivost, zkvalitňuje jeho vyjadřování a přirozeným způsobem upevňuje znalosti gramatiky.
Láska ke knihám se musí dětem vštěpovat od nejútlejšího věku. Už v mateřské škole se seznamují s autory pohádek a příběhů, obdivují krásné ilustrace, učí se, jak s knihou nakládat.
V týdnu od 12.do 16. března navštívily naše děti Městskou knihovnu při 11. ZŠ. Příjemnými prostorami je provázela paní knihovnice. Největšímu zájmu se těšily samozřejmě obrázkové knihy a leporela, starší děti - hlavně chlapce, zaujaly encyklopedie. V knihovně se všem moc líbilo, a kdo se tam bude chtít vracet, má možnost se právě nyní zcela zdarma přihlásit. Přihlášky pro čtenáře oddělení pro děti a mládež si můžete vyzvednout u p.učitelky ve vaší třídě. Využijte této příležitosti. Pokud si vaše dítě knihy zamiluje, věřte, že jeho život bude bohatší.


ZPRÁVY

27.06.2019

PASOVÁNÍ ŠKOLÁKŮ

109 fotografie
celá zpráva »»
25.06.2019

KOŤÁTKA NA VÝLETĚ

13 fotografie
celá zpráva »»
21.06.2019

PŘEVZETÍ TITULU EKOŠKOLA V PRAZE

5 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka