25.04.2013 CESTA ZA POKLADEM - oslava Dne Země

25. dubna jsme v Mateřské škole Mateřídouška oslavili Den Země. Jde o svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Věnovali jsme se ekologii a ochraně přírody.
Tak jako každý rok, i letos jsme pořádali oblíbenou akci Cesta za pokladem. Odpoledne jsme se i s rodiči sešli na školní zahradě a společně ji uklidili od rozházených odpadků. Tatínkové pomohli s vykopáním jámy, maminky zasadily nový stromeček a děti přihrnuly hlínu a sazeničku pořádně zalily, aby se dobře uchytila. Teď už jen budeme čekat, jak krásně stromek poroste a naši zahradu nám obohatí a zkrášlí.
A pak už nám nic nebránilo, abychom se všichni společně vydali na očekávanou vycházku. Po cestě jsme plnili nejrůznější úkoly a odpovídali na otázky týkající se přírody a životního prostředí. Také jsme si zacvičili, zaskákali a zazpívali. Největší radost vždy dětem udělá objevení vzácného keře „bonbonovníku“ - keře posetého samými bonbony, a samozřejmě taky poklad na konci trasy – lízátka a omalovánky.
I letošní akce se krásně vydařila, sluníčko nám svítilo na cestu, sešlo se mnoho dětí, maminek, tatínků a dalších rodinných příslušníků a společně jsme prožili příjemné odpoledne. Už teď se těšíme na příští hledání pokladu.

27.06.2019

PASOVÁNÍ ŠKOLÁKŮ