Detail zprávy
25.04.2013 CESTA ZA POKLADEM - oslava Dne Země

25. dubna jsme v Mateřské škole Mateřídouška oslavili Den Země. Jde o svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Věnovali jsme se ekologii a ochraně přírody.
Tak jako každý rok, i letos jsme pořádali oblíbenou akci Cesta za pokladem. Odpoledne jsme se i s rodiči sešli na školní zahradě a společně ji uklidili od rozházených odpadků. Tatínkové pomohli s vykopáním jámy, maminky zasadily nový stromeček a děti přihrnuly hlínu a sazeničku pořádně zalily, aby se dobře uchytila. Teď už jen budeme čekat, jak krásně stromek poroste a naši zahradu nám obohatí a zkrášlí.
A pak už nám nic nebránilo, abychom se všichni společně vydali na očekávanou vycházku. Po cestě jsme plnili nejrůznější úkoly a odpovídali na otázky týkající se přírody a životního prostředí. Také jsme si zacvičili, zaskákali a zazpívali. Největší radost vždy dětem udělá objevení vzácného keře „bonbonovníku“ - keře posetého samými bonbony, a samozřejmě taky poklad na konci trasy – lízátka a omalovánky.
I letošní akce se krásně vydařila, sluníčko nám svítilo na cestu, sešlo se mnoho dětí, maminek, tatínků a dalších rodinných příslušníků a společně jsme prožili příjemné odpoledne. Už teď se těšíme na příští hledání pokladu.


ZPRÁVY

27.06.2019

PASOVÁNÍ ŠKOLÁKŮ

109 fotografie
celá zpráva »»
25.06.2019

KOŤÁTKA NA VÝLETĚ

13 fotografie
celá zpráva »»
21.06.2019

PŘEVZETÍ TITULU EKOŠKOLA V PRAZE

5 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka