Detail zprávy
13.06.2013 VÝLET K HASIČŮM

Maminky a tatínkové, jestlipak víte, co to je polygon? Když se podíváte na fotografie z našeho výletu k hasičům, polygon uvidíte, a musíme ještě upřesnit, že to je výcvikové zařízení pro hasiče. Tento labyrint překážek jsme ve čtvrtek 20. června zdolávali i my. Byla to velká zkouška naší obratnosti. Jak to asi musí být těžké pro hasiče, když má s sebou navíc asi patnáct kilo všeho, co potřebuje ke své práci… Ale zdaleka to nebylo vše, co jsme mohli při návštěvě Školního a výcvikového zařízení HZS ČR ve Frýdku-Místku na Pavlíkové ul. zažít. Představte si, že jsme si vyzkoušeli, jak se drží požární stříkačka s proudící vodou, obdivovali jsme rychlost, s jakou si hasič připraví svou výstroj, vyfotografovali se s nasazenou hasičskou přilbou a prohlédli hasičská auta. Určitě jste na nás pyšní, že jsme se vůbec nebáli při průchodu cvičnou štolou, kde byla tma jako v noci! Bez baterek bychom určitě zabloudili. Hasiči jsou opravdu stateční, když na takovém místě trénují nejen potmě, ale i v kouři…My jsme byli rádi, že jsme si mohli pak venku pěkně odpočinout, pořádně se nasvačit a napít. Čekalo nás ještě báječné překvapení – obří skluzavka! Nejstarší z nás si vyzkoušeli tuto plachtu pro skluz, a to z pořádné výšky! Jsme prostě odvážné děti – a to nejen kluci, ale i děvčátka. Však jsme také zjistili, že u hasičů pracují i ženy. A nakonec jsme viděli moc zajímavý film. Hrál v něm dráček Hasík, který dětem radil, jak se chovat, když někde hoří, a také co dělat, aby k požárům vůbec nedocházelo. Spoustu věcí jsme znali už ze školky, kde si často povídáme o hasičích a jejich práci. Zkrátka, zážitků z výletu bylo tolik, že jsme si o nich nadšeně vyprávěli ještě celý týden. Asi už jsou mezi námi budoucí opravdoví hasiči.


ZPRÁVY

13.03.2019

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

6 fotografie
Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»
11.03.2019

DIVADLO JEDNA DVĚ

10 fotografie
celá zpráva »»
27.02.2019

MUZIKOHRÁTKY v Mateřídoušce

38 fotografie
V úterý 26. a ve středu 27. února k nám do mateřské školy zavítala kouzelnice celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka