Detail zprávy
31.03.2014 DOKTORA SE NEBOJÍME - tématický vzdělávací blok

    25. března šly všechny děti ze třídy Koťátko k lékaři. Nebojte se, nebyly nemocné. Naopak. Zdravím jen kvetly a byly zvědavé, jak na zdravotním středisku na ulici Novodvorská pracují paní doktorky a taky paní lékárnice. Mnohé děti to tam dobře znají a pozdravily se s lékařkami jako staří známí. Pár dní před plánovanou exkurzí si totiž v mateřské škole povídaly o tom, co dělat pro své zdraví, jak se chovat, aby nemocí bylo co nejméně, a kdo a jakým způsobem pomáhá lidem o zdraví pečovat.
     A návštěva byla plná překvapení. Paní doktorka vyprávěla dětem, jak vyšetřuje malé pacienty a ukázala jim vybavení ordinace, třeba i takovou zajímavou věc, jako je fonendoskop a tabulka s písmeny k vyšetření zraku. U zubní lékařky si děti na modelu chrupu vyzkoušely správné čištění zubů, a dokonce sledovaly zubní ošetření jednoho z pacientů. Pán, kterému paní doktorka dávala do zubu novou plombu, byl i při zákroku usměvavý a choval se velmi statečně. Zasloužil si  - stejně jako zaměstnanci střediska – písničku „Doktora se nebojíme“, která v podání dětí zazněla i při návštěvě lékárny, kde si děti povyprávěly s paní lékárnicí. Do mateřské školy si odnášely nejen vitamínové bonbóny a mnoho hezkých obrázků se zdravotní tématikou, ale především spoustu dojmů ze zajímavě stráveného dopoledne.


ZPRÁVY

07.06.2019

MOTÝLCI NA VÝLETĚ

24 fotografie
celá zpráva »»
06.06.2019

SLUNÍČKA NA VÝLETĚ

39 fotografie
celá zpráva »»
05.06.2019

KUK A CUK

48 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka