31.03.2014 DOKTORA SE NEBOJÍME - tématický vzdělávací blok

25. března šly všechny děti ze třídy Koťátko k lékaři. Nebojte se, nebyly nemocné. Naopak. Zdravím jen kvetly a byly zvědavé, jak na zdravotním středisku na ulici Novodvorská pracují paní doktorky a taky paní lékárnice. Mnohé děti to tam dobře znají a pozdravily se s lékařkami jako staří známí. Pár dní před plánovanou exkurzí si totiž v mateřské škole povídaly o tom, co dělat pro své zdraví, jak se chovat, aby nemocí bylo co nejméně, a kdo a jakým způsobem pomáhá lidem o zdraví pečovat.
     A návštěva byla plná překvapení. Paní doktorka vyprávěla dětem, jak vyšetřuje malé pacienty a ukázala jim vybavení ordinace, třeba i takovou zajímavou věc, jako je fonendoskop a tabulka s písmeny k vyšetření zraku. U zubní lékařky si děti na modelu chrupu vyzkoušely správné čištění zubů, a dokonce sledovaly zubní ošetření jednoho z pacientů. Pán, kterému paní doktorka dávala do zubu novou plombu, byl i při zákroku usměvavý a choval se velmi statečně. Zasloužil si  - stejně jako zaměstnanci střediska – písničku „Doktora se nebojíme“, která v podání dětí zazněla i při návštěvě lékárny, kde si děti povyprávěly s paní lékárnicí. Do mateřské školy si odnášely nejen vitamínové bonbóny a mnoho hezkých obrázků se zdravotní tématikou, ale především spoustu dojmů ze zajímavě stráveného dopoledne.

ZIMNÍ DÍLNA - Putování na zvířátky - tř. Koťátko

V naší třídě se snažíme pomáhat zvířátkům, která potřebují v zimě naši celá zpráva »»