27.05.2014 MATEŘÍDOUŠKOVÉ ČAJOVÁNÍ

V rámci projektu, který dětem přibližuje práci dospělých, se nám podařilo zprostředkovat jim také seznámení s činností v našich podmínkách netradiční. Zásluhou jedné z maminek, paní Jany Šrámčíkové, se třída Mateřské školy Mateřídouška proměnila v tajemné čajové království. Přečtěte si, co o čajovém zážitku v mateřince napsala.

Jedno květnové dopoledne školku prostoupila vůně i chuť lahodného čaje. Největší zájem měly děti o živý čajový obřad, při kterém si mohly prohlédnout a ochutnat několik druhů čaje; nejvíce chutnal ochucený černý, nejzajímavější byl kvetoucí. K prohlédnutí i osahání tu bylo čajové moře, speciální nádobí i orientální vějíře a vyučovala se i obřadní etiketa. Zážitkový stoleček nabídl k prozkoumání živou rostlinku čajovníku i nejrůznější bylinky k ochucení hotového nápoje. Kreativní koutek seznámil malé výtvarníky hravou formou s čínskou kaligrafií a na hracím koberci vzniklo mnoho mandal z pestrobarevných čajových sáčků. Vyprávěly se čínské pohádky i japonské legendy (nejen) o čaji. Čajovna se později pro velký zájem dětí přesunula i do prostor zahrady. Dcerka si odnesla ze školky nejen zajímavý zážitek, ale i spoustu zajímavých informací a už se společně těšíme na další báječné akce.

Paní Šrámčíkové, čajové kouzelnici, velmi děkujeme za inspirativní a příjemné chvilky plné mateřídouškového čarování…

MOTÝLCI NA VÝLETĚ

SLUNÍČKA NA VÝLETĚ