Detail zprávy
12.11.2014 SNĚHURKA A SEDM HUDEBNÍCH TRPASLÍKŮ - hudební pohádka

Byli jsme na koncertě  -  ve středu 12. listopadu jsme se my, budoucí školáci z Mateřídoušky, usazení v koncertním sále, nemohli dočkat, co vlastně uvidíme a hlavně uslyšíme při výchovném koncertu připraveném pro děti Základní uměleckou školou ve Frýdku-Místku. Věděli jsme, že na programu je pohádka Sněhurka a sedm hudebních trpaslíků. Sněhurku jsme poznali hned. Chtěla v trpasličí chaloupce uklidit a moc krásně zpívala. Jednu písničku nás taky naučila.  Ale ti trpaslíci! Byli trochu jiní než v pohádce, kterou známe. Každý z nich uměl hrát na jeden hudební nástroj. S pomocí kytary, píšťaly, violoncella, klavíru, houslí a klarinetu nás dokázali trpaslíci provést celou pohádkou, a Sněhurka si ani nestačila kousnout do otráveného jablka. Zato se pochodovalo, tančilo a zpívalo. Jen jeden trpaslík, ten nejmenší, Šmudla, prospal koncert ve své postýlce. Pozorným zkoumáním herců jsme zjistili, že některé trpaslíky hrají děti jen o málo starší, než jsme my předškoláci. A víte, co nám nabídli? Kdybychom prý chtěli, můžeme se v Základní umělecké škole naučit to, co nám ukázali v té pěkné hudební pohádce. Třeba hrát na hudební nástroj, krásně zpívat, tančit, hrát divadlo a recitovat i rozvíjet své výtvarné nadání. A víte, že mnozí z nás by si to opravdu chtěli zkusit?


ZPRÁVY

07.06.2019

MOTÝLCI NA VÝLETĚ

24 fotografie
celá zpráva »»
06.06.2019

SLUNÍČKA NA VÝLETĚ

39 fotografie
celá zpráva »»
05.06.2019

KUK A CUK

48 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka