23.01.2015 KARNEVAL

Zimní období je v Mateřské škole Mateřídouška každoročně spojeno s karnevalovým veselím. Také letos se vyzdobená jídelna Základní školy Jiřího z Poděbrad stala místem setkání dětí převlečených do nejrozmanitějších karnevalových kostýmů. Důvod místa konání oblíbené akce byl zřejmý – jen abychom se všichni vešli a měli dost místa, až vypukne očekávaný taneční rej! O ten se postaral již poněkolikáté konferenciér pan Honza Stuchlík z divadla Zlatý klíč. Za chvíli se ve víru tance ocitly nejen všechny děti, ale i mnozí z rodičů. Pestrý program pokračoval zábavou u soutěžních disciplín, které pro děti připravily jejich paní učitelky. Nejlepší na těchto soutěžích bylo pravidlo, že v nich vyhrává úplně každý. Malá odměna čekala na všechny - třeba za balancování míčkem na pálce, házení na legrační cíl, jízdu s dětským trakařem i zdolání překážkové dráhy. Aby bylo dost energie, moučníky připravené rodiči mizely z dobře zásobeného bufetu opravdu karnevalovou rychlostí. A vítané překvapení nakonec - nadšení z maškarních radovánek nekončilo, protože domů si děti s sebou odnášely balíčky z tomboly.
     Poděkování patří všem, kteří se ochotně zapojili do přípravy a organizace našeho karnevalu – pomohli s výzdobou i úklidem sálu a s odvozem potřebného materiálu, pekli dobroty, věnovali odměny k soutěžím. A těšíme se na to, až za rok znovu uvidíme rozzářené  obličeje dětí v karnevalových maskách.

ZIMNÍ DÍLNA - Putování na zvířátky

V naší třídě KOŤÁTKO se snažíme pomáhat zvířátkům, která potřebují v z celá zpráva »»