Detail zprávy
04.05.2015 DĚTI ZAZPÍVALY BABIČKÁM

Když se slaví nejkrásnější květnový svátek, děti z Mateřské školy Mateřídouška připravují   nejen drobné dárky, ale také besídky plné něžných slov o maminkách a babičkách. I nejmladší děti chtějí potěšit ty nejbližší a poděkovat jim svým vystoupením za trpělivost, péči, starostlivost a lásku. Den matek je však navíc příležitostí pro setkávání několika generací. Na trošku starší maminky, které jsou většinou již i prababičkami, se totiž nikdy nezapomíná. Naopak – návštěvy seniorů s vystoupením ke Dni matek jsou pro děti z naší mateřské školy víc než dvacetiletou tradicí.
Nejinak tomu bylo také letos, kdy se skupina malých gratulantů opět vydala do Domu s pečovatelskou službou na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Čeká  je tam vždy milé přivítání a prostředí plné pohody.  Děti vědí, že Den matek slaví nejen jejich mámy. Na vystoupení se moc těší. Rytmem tanečních krůčků rychle překonají počáteční nesmělost. Ozývají se veselé písničky a básně, ale též dojemná slova. Na tvářích oslavenkyň se střídá radost i stěží skrývané slzy. Mnohé písně dobře znají a s úsměvem je zpívají společně s dětmi. A při závěrečném věnování vyrobených dárečků provází děti upřímný potlesk.
Se sladkou odměnou se vracíme do mateřské školy a v dětech doznívá zážitek z návštěvy.
„A paní učitelko? Že my taky budeme někdy babičky a dědečkové?“…
Radost ze setkání je oboustranná a těšíme se na příští.


ZPRÁVY

17.01.2019

ZIMNÍ DÍLNA - Putování na zvířátky

76 fotografie
V naší třídě KOŤÁTKO se snažíme pomáhat zvířátkům, která potřebují v z celá zpráva »»
19.12.2018

VYSTOUPENÍ "V ADVENTNÍM MĚSTEČKU"

5 fotografie
Pěknou tradicí v naší mateřské škole je zpívání v adventním městečku v Mí celá zpráva »»
14.12.2018

VÁNOČNÍ DÍLNA ve třídě Koťátko

76 fotografie
Ve čtvrtek 14. prosince proběhly ve třídě Koťátek vánoční dílny. Děti si pu celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka