03.09.2015 DIVADLO KAŠPÁRKŮV SVĚT - O ševci Matoušovi

Ve čtvrtek 3. září přijelo za dětmi do mateřské školy divadlo "Kašpárkův svět" s pohádkou "O ševci Matoušovi".
Jednalo se o loutkovou pohádku, ve které se nám představily klasické půlmetrové dřevěné marionety. Pohádka byla doplněna hudbou a písněmi. V této úsměvné pohádce o chudém království se dětem nejvíce líbila postava kašpárka a ševce Matouše. Během představení se děti naučily říkat říkanku a na konci pohádky děti loutkám nadšeně zatleskaly.

Říkanka:
Vrz a vrz a vrz a vrzy,
tohle nás na krále mrzí.
Na hrad si boty vzal,
zaplatit je nespěchal.

ZIMNÍ DÍLNA - Putování na zvířátky - tř. Koťátko

V naší třídě se snažíme pomáhat zvířátkům, která potřebují v zimě naši celá zpráva »»