Detail zprávy
12.10.2015 DIVADLO KAŇKA

V pondělí 12. října děti zhlédly pohádku Divadla Kaňky Princezna Zapomněnka. Princezna nejenom zapomínala, ale neustále si na všechny a všechno stěžovala, byla panovačná, líná, pyšná, ničeho si nevážila, chyběla jí pokora, vlídnost a dobré srdce. Když zničila překrásnou kytku od zahradníka Jana, “čáry, máry, fuk“ - na scéně se objevil král květin. Jeho zásluhou a taky za vydatné asistence dětí se princezna Zapomněnka úplně změnila. Naučila se díky dětem pečovat o květiny, vnímat jejich krásu, naučila se kouzelná slovíčka, uvědomila si své předchozí nevhodné chování, naučila se za ně omlouvat. A jak už to v pohádkách bývá - dobro zvítězilo nad zlem a láska nad nenávistí - zahradník Jan vyměněné princezně už ne Zapomněnce, ale Aničce vše prominul, požádal ji o ruku a ta ani na chviličku neváhala, vždyť už milovala květiny a s nimi taky zahradníka. A zazvonil zvonec a pohádce o napravené princezně byl konec. Děti svým závěrečným potleskem vyjádřily své sympatie k již pokorné princezně Aničce, spontánně tak daly najevo, že si uvědomily, jak důležité jsou kladné vlastnosti nejenom v pohádkách. Snad si většina z nich odnesla z této poučné pohádky do svého dětského světa důležitá mravní ponaučení.


ZPRÁVY

10.07.2019

MŠ MATEŘÍDOUŠKA ZÍSKALA CERTIFIKÁT - ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA

4 fotografie
Dne 10. července vedení MŠ a školní jídelny převzalo certifikát  - ZDRAVÁ celá zpráva »»
28.06.2019

ZAHRADNÍ SLAVNOST V MATEŘÍDOUŠCE

29 fotografie
celá zpráva »»
27.06.2019

PASOVÁNÍ ŠKOLÁKŮ

109 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka