Detail zprávy
22.10.2015 PODZIMNÍ DÍLNA - tř. Koťátko a tř. Motýlek

Na třídě Motýlek se podzimní dílny zúčastnilo 10 dětí se svými maminkami. Z přinesených listů obtiskovaly tvary, zdobily a aranžovaly věnec i květináč do podzimních tónů. Z brambory a šípků udělaly ježka a nakonec si domů také ježka mohly odnést v podobě malého rámečku s obrázkem, který si vybarvily barevnou tuší a nakonec ozdobily šiškami a žaludy.

 

Také ve třídě Koťátek se konaly podzimní dílny společně s rodiči. Zúčastnilo se jich 11 dětí se svými nejbližšími. Vstupenkou byla 2 jablíčka a rozmanitý přírodní materiál. Jedna prozíravá maminka myslela taky na voňavé pohoštění, za které děkujeme. Děti přivítaly své maminky,tatínka, starší sourozence, tety… podzimními písničkami, aktuální bylo taky nevlídné počasí venku. To ale neodradilo nikoho od pracovního elánu a ani nepokazilo klidnou a pohodovou atmosféru, která panovala během celého pracovního odpoledne. V jednom pracovním koutku se stříhaly podzimní barevné listy k výzdobě oken, u dalšího se lepily vylisované javorové listy, které děti posbíraly na vycházkách, na barevné papíry, aby se náš třídní strom taky změnil vlivem probíhajícího ročního období. V centru Domácnost dospěláci krájeli za vydatné pomoci svých ratolestí přinesená menší jablíčka na křížaly, ta větší oloupali, aby je děti mohly krájet na menší kousky. Mezitím, co se v kuchyňce jablka dusila, měkla a houstla, děti pečlivě pokládaly do nachystaných forem piškoty, na které potom velmi šikovně nalévaly jablečnou hmotu. A zdravá jablíčková pochoutka byla hotova. A o tom, že se opravdu povedla, svědčily prázdné talířky všech přítomných dětí následujícího dne. Největší překvapení čekalo všechny při výrobě obrázku s ježkem, který si děti vyzdobily podle svého vkusu a který si mohly odnést na památku domů. A potom už jenom úklid třídy, společná rozjásaná fotografie s vlastním výrobkem a rozloučení s pocitem příjemně stráveného podzimního odpoledne.

 

 


ZPRÁVY

01.06.2020

Den dětí - Tř. Sluníčko

26 fotografie
celá zpráva »»
01.06.2020

Den dětí - Tř. Motýlek

16 fotografie
celá zpráva »»
01.06.2020

Den dětí - Tř. Kuřátko

40 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka