Detail zprávy
13.11.2015 DĚTI, POZOR, ČERVENÁ !

Krajské pracoviště BESIP ve spolupráci s odborem dopravy a silničního hospodářství Magistrátu města Frýdku – Místku vyhlásilo výtvarnou soutěž „Děti, pozor, červená“, do které jsme se zapojili. Téma pro výkresy bylo „Bezpečná cesta do školy“. Dětskému tvoření předcházela motivace ve formě povídání o tom, co vidíme při cestě do školky (značky, semafor, kamarády, auta). Potom jsme se s chutí pustili do „práce“. Obrázkům dominoval převážně semafor. A to je moc dobře, protože děti už vědí, co nám semafor svými barvami říká. O semaforu umíme i básničku.
„Co máš dělat na červenou, když se auta kolem ženou?“
„Na chodníku tiše stát, v jízdní dráhu nevbíhat.“
„Co znamená tahle změna, když je žlutá rozsvícena?“
„Připrav se a pozor dej, čekej, nikam nespěchej!“
„A když svítí zelená, co to, děti, znamená?“
„Máte jako velicí rychle přejít silnici.“


ZPRÁVY

13.03.2019

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

6 fotografie
Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»
11.03.2019

DIVADLO JEDNA DVĚ

10 fotografie
celá zpráva »»
27.02.2019

MUZIKOHRÁTKY v Mateřídoušce

38 fotografie
V úterý 26. a ve středu 27. února k nám do mateřské školy zavítala kouzelnice celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka