07.12.2015 DIVADLO

V pondělí 7. prosince přijelo do MŠ Divadlo Lucie Víchové s pohádkou  Jak Karlík zachránil babičku. Zajíc Karlík se nejdříve skamarádil s dětmi, ty ho naučily počítat, poznávat základní barvy, pojmenovávat jednotlivé prsty, používat kouzelná slovíčka….a zajíček je zase na oplátku naučil zpívat díky své kouzelné mrkvičkové tašce tři písničky o třech svých kamarádech - o čápovi, o myšce a o mlynářovi. A když jednou babičce došla mouka potřebná k pečení koláčů, byli tady právě zajíčkovi kamarádi, kteří jí ochotně pomohli. Čápi posekali svými zobáky obilí u rybníka, myšky svými ostrými zoubky vykousaly z obilných klásků zrníčka, ze kterých potom mlynář umlel mouku k upečení koláčů. A samozřejmě nechyběly ani dětští kamarádi! Díky této pohádce si většina dětí uvědomila smysl kamarádství a přesvědčila se o tom, že kamarádi jsou lidé, co se mají rádi a v případě potřeby si se samozřejmostí pomohou. Přejme dětem, ať mají v životě těch opravdových kamarádů co nejvíce.

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»

DIVADLO JEDNA DVĚ