Detail zprávy
15.12.2015 VÁNOČNÍ DÍLNA - tř. Koťátko

V úterý 15. prosince proběhly ve třídě Koťátek vánoční dílny. Zúčastnilo se jich 14 dětí se svými maminkami a tatínky, pozvání neodmítli ani sourozenci a babičky. Vánoční tvoření začalo tradičním pouštěním lodiček ze skořápek ořechů, každá z nich doplula do svého přístavu. Přítmí za okny a linoucí se vánoční koledy navodily tu správnou vánoční pohodovou atmosféru. K úplné dokonalosti chyběly už jenom poletující sněhové vločky za okny. Děti oficiálně přivítaly své blízké vánočními koledami za doprovodu klavíru a potom už hurá do práce! U jednoho stolečku děti za pomoci rodinných příslušníků formovaly na plechy vanilkové rohlíčky. Suroviny k přípravě těsta dodaly vstřícné maminky - děkujeme. Druhá skupinka dětí zdobila vánoční stromeček sušenými jablíčky, která si děti připravily na podzimních dílnách. Další skupinka se pustila do výroby kapříka se šupinkami z borovicových šišek. Taky ty si děti již dříve nasušily a tavnou pistolí za pomocí dospělých nalepily. Snad nám všem přinesou v příštím roce tolik potřebné štěstíčko. Vkusné ozdobné rámečky většina přítomných zná již z předešlých dílen, proto se s vervou pustila do jejich zdobení tentokrát s vánoční tématikou. Každý byl originální, nádherný, moc se povedly. A pak už jenom nezbytný úklid pracovních míst, ochutnávka vánočního cukroví přineseného šikovnou maminkou a odchod domů určitě s pocitem příjemně stráveného poklidného odpoledne uprostřed předvánočního shonu.


ZPRÁVY

20.03.2019

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

1 fotografie
celá zpráva »»
13.03.2019

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

6 fotografie
Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»
11.03.2019

DIVADLO JEDNA DVĚ

10 fotografie
V pondělí 11. března k nám přijelo Divadlo Jednadvě s pohádkou O líném Honzovi celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka