09.02.2016 AFRICKÉ MUZIKOHRÁTKY

V naší mateřské škole jsme 8. a 9. února zažili spolu s dětmi prožitkový hudební program s prvky muzikoterapie s názvem AFRICKÉ MUZIKOHRÁTKY pod vedením Mgr. Vladimíry Gavlasové.
Na začátku se děti seznámily s etnickými a relaxačními nástroji -  byly to tibetské mísy, tibetský zvon, dešťová hůl, ocean drum,  zvonkohra, šamanské bubny, bubny djembe, různá chřestidla. Potom si vyzkoušely velké bubnování v bubnovacím kruhu, kde si procvičily rytmiku a koordinaci rukou. Zahrály si hru "Na babu", při které se střídali bubeníci a společně se naučily africkou píseň doprovázenou hrou na tělo (bodymusic).
Tento program doprovázely nadšené komentáře dětí jako: "To bylo dobrý"! nebo "Budeme hrát na bubeny"!
Na konci programu je čekalo zklidnění a hudební relaxace, při které děti vytvořily na zemi slunce, zavřely oči a poslouchaly léčivé rytmy hudby.
Děti si nadšeně užily bubnování a zábavné muzicírování.

MOTÝLCI NA VÝLETĚ

SLUNÍČKA NA VÝLETĚ