Detail zprávy
18.02.2016 MALÍ MUZIKANTI

Ve třídě Sluníčko bylo veselo. V průběhu 14 dnů jsme si povídali o hudbě, která nás obklopuje. Seznámili jsme se s hudebními nástroji a to nejen na obrázcích, ale měli jsme možnost si zahrát na akordeon, shlédli jsme ukázky hry na harfu, housle, saxofon i bicí soupravu. Děti si zkusily sfouknout svíčku za pomoci flétny, zahráli jsme si na sklenice naplněné vodou (podařilo se nám zahrát kousek písničky Ovčáci, čtveráci). Foukali jsme do písku, který ukrýval obrázky hudebních nástrojů (ale také zvířátek, která mezi ně samozřejmě nepatří – a to byl náš úkol). Také se z nás stali malíři a pokusili jsme se nakreslit akordeon podle skutečného vzoru. Vyrobili jsme klavír z krabic, na kterém nechyběly ani noty. Naučili jsme se, co je to notová osnova, houslový klíč a k čemu vlastně slouží noty.
Na otázku „ Co se ti nejvíce líbilo“ děti odpovídaly takto:
- harcha (myšleno harfa)
- jak jsme malovali klavír a kreslili akordyon (myšleno akordeon)
- jak holka bubnovala (ukázka hry na PC), já bysem to chtěl taky někdy zkusit
- skleničky, jak jsme cinkali
- bubnování na bubeny (myšleno bubny)
- vlastně všechno
Fotografování našeho hudebního bloku jsme také pojali trochu jinak. Fotoaparátu se tentokrát ujaly děti a fotily, co se jim líbilo. Posuďte sami, jak se jim to povedlo. Třeba je mezi námi budoucí fotograf, novinář, grafik nebo hudebník.


ZPRÁVY

20.03.2019

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

1 fotografie
celá zpráva »»
13.03.2019

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

6 fotografie
Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»
11.03.2019

DIVADLO JEDNA DVĚ

10 fotografie
V pondělí 11. března k nám přijelo Divadlo Jednadvě s pohádkou O líném Honzovi celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka