Detail zprávy
18.02.2016 MALÍ MUZIKANTI

Ve třídě Sluníčko bylo veselo. V průběhu 14 dnů jsme si povídali o hudbě, která nás obklopuje. Seznámili jsme se s hudebními nástroji a to nejen na obrázcích, ale měli jsme možnost si zahrát na akordeon, shlédli jsme ukázky hry na harfu, housle, saxofon i bicí soupravu. Děti si zkusily sfouknout svíčku za pomoci flétny, zahráli jsme si na sklenice naplněné vodou (podařilo se nám zahrát kousek písničky Ovčáci, čtveráci). Foukali jsme do písku, který ukrýval obrázky hudebních nástrojů (ale také zvířátek, která mezi ně samozřejmě nepatří – a to byl náš úkol). Také se z nás stali malíři a pokusili jsme se nakreslit akordeon podle skutečného vzoru. Vyrobili jsme klavír z krabic, na kterém nechyběly ani noty. Naučili jsme se, co je to notová osnova, houslový klíč a k čemu vlastně slouží noty.
Na otázku „ Co se ti nejvíce líbilo“ děti odpovídaly takto:
- harcha (myšleno harfa)
- jak jsme malovali klavír a kreslili akordyon (myšleno akordeon)
- jak holka bubnovala (ukázka hry na PC), já bysem to chtěl taky někdy zkusit
- skleničky, jak jsme cinkali
- bubnování na bubeny (myšleno bubny)
- vlastně všechno
Fotografování našeho hudebního bloku jsme také pojali trochu jinak. Fotoaparátu se tentokrát ujaly děti a fotily, co se jim líbilo. Posuďte sami, jak se jim to povedlo. Třeba je mezi námi budoucí fotograf, novinář, grafik nebo hudebník.


ZPRÁVY

17.01.2019

ZIMNÍ DÍLNA - Putování na zvířátky

76 fotografie
V naší třídě KOŤÁTKO se snažíme pomáhat zvířátkům, která potřebují v z celá zpráva »»
19.12.2018

VYSTOUPENÍ "V ADVENTNÍM MĚSTEČKU"

5 fotografie
Pěknou tradicí v naší mateřské škole je zpívání v adventním městečku v Mí celá zpráva »»
14.12.2018

VÁNOČNÍ DÍLNA ve třídě Koťátko

76 fotografie
Ve čtvrtek 14. prosince proběhly ve třídě Koťátek vánoční dílny. Děti si pu celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka