Detail zprávy
18.02.2016 MALÍ MUZIKANTI

Ve třídě Sluníčko bylo veselo. V průběhu 14 dnů jsme si povídali o hudbě, která nás obklopuje. Seznámili jsme se s hudebními nástroji a to nejen na obrázcích, ale měli jsme možnost si zahrát na akordeon, shlédli jsme ukázky hry na harfu, housle, saxofon i bicí soupravu. Děti si zkusily sfouknout svíčku za pomoci flétny, zahráli jsme si na sklenice naplněné vodou (podařilo se nám zahrát kousek písničky Ovčáci, čtveráci). Foukali jsme do písku, který ukrýval obrázky hudebních nástrojů (ale také zvířátek, která mezi ně samozřejmě nepatří – a to byl náš úkol). Také se z nás stali malíři a pokusili jsme se nakreslit akordeon podle skutečného vzoru. Vyrobili jsme klavír z krabic, na kterém nechyběly ani noty. Naučili jsme se, co je to notová osnova, houslový klíč a k čemu vlastně slouží noty.
Na otázku „ Co se ti nejvíce líbilo“ děti odpovídaly takto:
- harcha (myšleno harfa)
- jak jsme malovali klavír a kreslili akordyon (myšleno akordeon)
- jak holka bubnovala (ukázka hry na PC), já bysem to chtěl taky někdy zkusit
- skleničky, jak jsme cinkali
- bubnování na bubeny (myšleno bubny)
- vlastně všechno
Fotografování našeho hudebního bloku jsme také pojali trochu jinak. Fotoaparátu se tentokrát ujaly děti a fotily, co se jim líbilo. Posuďte sami, jak se jim to povedlo. Třeba je mezi námi budoucí fotograf, novinář, grafik nebo hudebník.


ZPRÁVY

10.07.2019

MŠ MATEŘÍDOUŠKA ZÍSKALA CERTIFIKÁT - ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA

4 fotografie
Dne 10. července vedení MŠ a školní jídelny převzalo certifikát  - ZDRAVÁ celá zpráva »»
28.06.2019

ZAHRADNÍ SLAVNOST V MATEŘÍDOUŠCE

29 fotografie
celá zpráva »»
27.06.2019

PASOVÁNÍ ŠKOLÁKŮ

109 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka