Detail zprávy
17.03.2016 VELIKONOČNÍ DÍLNA - tř. Koťátko

Ve čtvrtek 17. března jsme přivítali ve třídě Koťátek naše milé maminky, babičku, tatínky a sourozence od těch o něco starších až po ty miminkovské. A že se jich u nás sešlo! Ti všichni přišli velikonočně tvořit.
Po úvodním pozdravení našich milých hostů jarními písničkami a upletením věnečku z právě rozkvétajících kytiček jsme se všichni s vervou pustili do práce. Jedna skupina vyráběla piliňáčky. Každý z nich byl nápaditý a originální. Teď už zbývá jenom jeho optimální domácí pitný režim, který určitě přinese zaslouženou odměnu v podobě kratších nebo delších vlásků z vyklíčených travních semínek.
K Velikonocům patří vajíčka. Jedna se zdobila lepením skořápek s využitím přírodního kontrastu bílých a tmavších skořápek vyfouknutých vajíček. A úplně jiná velikonoční vajíčka z tenkého bílého molitanu a z barevných molitanových ozdůbek se vyráběla u dalšího stolečku. Taky každé z těchto vajíček bylo originální a velmi pěkné. Však se již jimi pyšní velikonočně vyparáděný rododendron na školní zahradě před vstupními dveřmi do naší třídy.
Ani na těchto dílnách nechyběl již tradiční stylový rámeček-dáreček. Tentokrát byl ve tvaru vajíčka ozdobeného zajíčkem. Zúčastnění si ho ozdobili houbičkovými barvami podle svého vkusu.
A potom následovalo už jenom závěrečné focení všech 13 přítomných koťátek s vlastními velikonočními výtvory, které již určitě mají své místo v dětských pokojíčcích. Po dvou hodinách jsme se rozloučili s pocitem příjemně a smysluplně stráveného předvelikonočního odpoledne.

Už nyní se těšíme na další společné setkání.


ZPRÁVY

21.06.2019

PŘEVZETÍ TITULU EKOŠKOLA V PRAZE

5 fotografie
celá zpráva »»
14.06.2019

MISTROVSKÝ TURNAJ MŠ

8 fotografie
celá zpráva »»
14.06.2019

KUŘÁTKA NA VÝLETĚ

12 fotografie
V pátek 14. června se třída Kuřátek vydala na výlet vláčkem do nedalekých Hor celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka