Detail zprávy
15.03.2016 MARŤÁNCI - ŠKOLA Z MARSU

Vesmír – to je téma, o kterém bychom si mohli vyprávět od rána do večera. V období několika týdnů se v našich třídách objevovaly kosmické lodě vyrobené z různých materiálů či postavené ze stavebnic. Hráli jsme si na kosmonauty a připravovali pro ně speciální kosmické jídlo. A hodně jsme se o vesmíru dozvěděli od paní učitelek. Napjatě jsme sledovali záznam prvního kroku člověka na Měsíci, zkoušeli jsme, jak funguje zemská přitažlivost a při pobytu venku pozorovali oblohu. Pomocí balónků jsme znázorňovali pohyb planet, kreslili mimozemšťany, prstovými barvami vybarvovali zeměkouli a vyráběli vesmírné koláže. Taky jsme se zkoušeli domluvit marťanskou řečí, při které se rozkládají a skládají slova, a pomocí bzučáku jsme vysílali krátké a dlouhé signály. Zahráli jsme si pohybovou hru Na raketu a poslouchali tajemné vesmírné zvuky. Názvy a pořadí planet sluneční soustavy už známe skoro na jedničku.
Povídání o vesmíru bylo zpestřeno návštěvou multimediálního koncertu s názvem Marťánci -  Škola z Marsu v kině Petra Bezruče, kde jsme si užili laserovou show a písničky plné vesmírných zajímavostí, ale i zábavy a legrace.


ZPRÁVY

07.06.2019

MOTÝLCI NA VÝLETĚ

24 fotografie
celá zpráva »»
06.06.2019

SLUNÍČKA NA VÝLETĚ

39 fotografie
celá zpráva »»
05.06.2019

KUK A CUK

48 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka