Detail zprávy
15.03.2016 MARŤÁNCI - ŠKOLA Z MARSU

Vesmír – to je téma, o kterém bychom si mohli vyprávět od rána do večera. V období několika týdnů se v našich třídách objevovaly kosmické lodě vyrobené z různých materiálů či postavené ze stavebnic. Hráli jsme si na kosmonauty a připravovali pro ně speciální kosmické jídlo. A hodně jsme se o vesmíru dozvěděli od paní učitelek. Napjatě jsme sledovali záznam prvního kroku člověka na Měsíci, zkoušeli jsme, jak funguje zemská přitažlivost a při pobytu venku pozorovali oblohu. Pomocí balónků jsme znázorňovali pohyb planet, kreslili mimozemšťany, prstovými barvami vybarvovali zeměkouli a vyráběli vesmírné koláže. Taky jsme se zkoušeli domluvit marťanskou řečí, při které se rozkládají a skládají slova, a pomocí bzučáku jsme vysílali krátké a dlouhé signály. Zahráli jsme si pohybovou hru Na raketu a poslouchali tajemné vesmírné zvuky. Názvy a pořadí planet sluneční soustavy už známe skoro na jedničku.
Povídání o vesmíru bylo zpestřeno návštěvou multimediálního koncertu s názvem Marťánci -  Škola z Marsu v kině Petra Bezruče, kde jsme si užili laserovou show a písničky plné vesmírných zajímavostí, ale i zábavy a legrace.


ZPRÁVY

20.03.2019

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

1 fotografie
celá zpráva »»
13.03.2019

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

6 fotografie
Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»
11.03.2019

DIVADLO JEDNA DVĚ

10 fotografie
V pondělí 11. března k nám přijelo Divadlo Jednadvě s pohádkou O líném Honzovi celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka