26.04.2016 ZELENÝ DEN

Ve třídě Sluníčko jsme i letos aktivně oslavili Svátek Země. Celý týden jsme si povídali o tom, jak chráníme přírodu a jak správně třídíme odpady. Děti pomohly medvídkovi v lese vytřídit odpady, které potom samy správně roztřídily do kontejnerů u školky. Ve čtvrtek jsme se sešli v zeleném oblečení, připravili jsme si zdravý zelený piknik v trávě a ochutnali limetkovou šťávu. Děti si zahrály pohybovou hru na čápa a žáby a při plnění aktivit si užily nejen hodně legrace, ale dozvěděly se i mnoho zajímavého o ochraně přírody a její důležitosti v našem životě.

Také ostatní třídy svátek Dne Země oslavily formou zajímavých činností - péče o záhonky, na kterých již dnes mají děti zasázeny nejen jahůdky, ale také hrášek, ředkvičky nebo kopr, na kterém si určitě v létě pochutnají. Děti pečovaly o zvířátka ve třídách, ale také o květiny, které je obklopují. Povídali si o tom, jak musíme naši planetu Zemi chránit, aby moře a řeky byly i nadále modré jako nebe  a  povrch  země se krásně zelenal.

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ 2019

Je již pěknou tradicí v naší mateřské škole zapojení dětí do výtvarné sout celá zpráva »»

DIVADLO JEDNA DVĚ