Detail zprávy
02.05.2005 SLAVÍME PATNÁCTINY
Je to už opravdu patnáct let, kdy zazněly první dětské krůčky budovou mateřské školy Mateřídouška v centru frýdeckého sídliště Slezská. Každé jubileum je výzvou k bilancování, a proto bychom se rádi za uplynulými roky krátce ohlédli. Čtyři oddělení mateřské školy – Sluníčko, Beruška, Koťátko a Kuřátko – zahájila svůj provoz v roce 1990. O víc jak stovku dětí zde pečuje osm pedagogických a sedm provozních pracovnic. Mateřská škola pracuje dle projektu Začít spolu, řadícího se k moderním alternativním programům. Při výchovně-vzdělávací práci s dětmi je kladen důraz na integrované učení, které – zjednodušeně řečeno – pomáhá dětem pochopit, že vše v tomto světě spolu souvisí. Jednotlivé třídy jsou zajímavě a funkčně uspořádány do takzvaných center aktivit, kde si hrají, učí se i pracují skupinky dětí. Vstup rodičů do oddělení je vždy vítán. Kromě každodenní práce s dětmi stanovené pravidelným režimem organizuje mateřská škola v průběhu roku řadu mimoškolních činností. Děti mohou své dovednosti rozvíjet v některém ze čtyř zájmových kroužků a hravou formou si zde osvojit základy angličtiny, hry na flétnu, hudebně pěveckých a výtvarných činností; sezonně absolvovat plavecký a lyžařský výcvik, dle zájmu kurz saunování a keramiky i zúčastnit se školy v přírodě. V rámci všestranného rozvoje dítěte směřujícího k úspěšnému začátku školní docházky spolupracujeme s 11. základní školou, logopedkou a zubní lékařkou. Tématicky pestré akce mateřské školy – Drakiáda, mikulášská nadílka, vánoční zpívání a velikonoční besídky a dílny, karneval, Den Země spojený s hledáním pokladu, Den matek, Den dětí, zahradní slavnost u příležitosti rozloučení s budoucími školáky i dny otevřených dveří – jsou oblíbené dětmi i rodiči a staly se po letech již tradicemi. Z prvních malých návštěvníků Mateřídoušky se stali již dospělí lidé. Mnozí se k nám – alespoň na chvíli – rádi vracejí. Věříme, že jim byla naše školička jedním z prvních schůdků do života...

ZPRÁVY

02.10.2020

Jak jsme hráli ve Sluníčkách divadlo

9 fotografie
  Ve třídě v centru Dramatické hry máme postavené kulisy, spoustu l celá zpráva »»
24.09.2020

Medová snídaně

20 fotografie
  Ve čtvrtek 24. září se děti ve školce měly sladce. Do MŠ přijela pa celá zpráva »»
18.06.2020

Pasování školáků 2020

16 fotografie
  Nastal čas loučení s mateřskou školou. U této příležitosti jsme se celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka