Detail zprávy
02.05.2005 SLAVÍME PATNÁCTINY
Je to už opravdu patnáct let, kdy zazněly první dětské krůčky budovou mateřské školy Mateřídouška v centru frýdeckého sídliště Slezská. Každé jubileum je výzvou k bilancování, a proto bychom se rádi za uplynulými roky krátce ohlédli. Čtyři oddělení mateřské školy – Sluníčko, Beruška, Koťátko a Kuřátko – zahájila svůj provoz v roce 1990. O víc jak stovku dětí zde pečuje osm pedagogických a sedm provozních pracovnic. Mateřská škola pracuje dle projektu Začít spolu, řadícího se k moderním alternativním programům. Při výchovně-vzdělávací práci s dětmi je kladen důraz na integrované učení, které – zjednodušeně řečeno – pomáhá dětem pochopit, že vše v tomto světě spolu souvisí. Jednotlivé třídy jsou zajímavě a funkčně uspořádány do takzvaných center aktivit, kde si hrají, učí se i pracují skupinky dětí. Vstup rodičů do oddělení je vždy vítán. Kromě každodenní práce s dětmi stanovené pravidelným režimem organizuje mateřská škola v průběhu roku řadu mimoškolních činností. Děti mohou své dovednosti rozvíjet v některém ze čtyř zájmových kroužků a hravou formou si zde osvojit základy angličtiny, hry na flétnu, hudebně pěveckých a výtvarných činností; sezonně absolvovat plavecký a lyžařský výcvik, dle zájmu kurz saunování a keramiky i zúčastnit se školy v přírodě. V rámci všestranného rozvoje dítěte směřujícího k úspěšnému začátku školní docházky spolupracujeme s 11. základní školou, logopedkou a zubní lékařkou. Tématicky pestré akce mateřské školy – Drakiáda, mikulášská nadílka, vánoční zpívání a velikonoční besídky a dílny, karneval, Den Země spojený s hledáním pokladu, Den matek, Den dětí, zahradní slavnost u příležitosti rozloučení s budoucími školáky i dny otevřených dveří – jsou oblíbené dětmi i rodiči a staly se po letech již tradicemi. Z prvních malých návštěvníků Mateřídoušky se stali již dospělí lidé. Mnozí se k nám – alespoň na chvíli – rádi vracejí. Věříme, že jim byla naše školička jedním z prvních schůdků do života...

ZPRÁVY

17.01.2019

ZIMNÍ DÍLNA - Putování na zvířátky - tř. Koťátko

16 fotografie
V naší třídě se snažíme pomáhat zvířátkům, která potřebují v zimě naši celá zpráva »»
19.12.2018

VYSTOUPENÍ "V ADVENTNÍM MĚSTEČKU"

5 fotografie
Pěknou tradicí v naší mateřské škole je zpívání v adventním městečku v Mí celá zpráva »»
14.12.2018

VÁNOČNÍ DÍLNA ve třídě Koťátko

76 fotografie
Ve čtvrtek 14. prosince proběhly ve třídě Koťátek vánoční dílny. Děti si pu celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka