Detail zprávy
22.06.2016 POVÍDÁNÍ O ČAJI - tř. Koťátko

Ve středu 22. června se třída Koťátek proměnila v pohodovou a voňavou čajovnu, kterou provozovala velmi příjemná a vlídná majitelka - Gábinčina maminka, paní Šrámčíková. Ta si taky celou tuto vydařenou akci připravila, zorganizovala a vedla. Hned v úvodu si děti získala vhodnou motivací, v níž se dozvěděly základní informace o čaji, demonstrovala jim poutavé knihy a názornou fotodokumentaci. Poté se děti rozdělily do pěti skupin. V jedné skupince se na čajových plantážích sbíraly do košíčků jenom zelené čajové lístky, které se rolovaly do ruliček. Další skupinka dětí skládala z barevných čajových obalů obrázky podle předlohy i podle vlastní fantazie. U jednoho stolečku si děti podle svého vkusu vybíraly omalovánky čajových konviček, které individuálně zdobily. U dalšího stolečku se děti úspěšně pokoušely přepsat podle předlohy slovo ČAJ v čínštině. A potom už následovala ochutnávka různých druhů čajů s nepřebernými ingrediencemi a vůněmi. Tento lahodný osvěžující nápoj různých chutí a vůní měli možnost ochutnat taky ostatní kamarádi na školní zahradě. Kéž by toto smysluplně strávené dopoledne dopadlo na úrodnou půdu a zvýšilo v budoucnu z řad našich dětí návštěvnost v čím dál více oblíbených čajovnách! Za vše patří paní Šrámčíkové velké poděkování.


ZPRÁVY

01.06.2020

Den dětí - Tř. Sluníčko

26 fotografie
celá zpráva »»
01.06.2020

Den dětí - Tř. Motýlek

16 fotografie
celá zpráva »»
01.06.2020

Den dětí - Tř. Kuřátko

40 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka