Detail zprávy
22.06.2016 POVÍDÁNÍ O ČAJI - tř. Koťátko

Ve středu 22. června se třída Koťátek proměnila v pohodovou a voňavou čajovnu, kterou provozovala velmi příjemná a vlídná majitelka - Gábinčina maminka, paní Šrámčíková. Ta si taky celou tuto vydařenou akci připravila, zorganizovala a vedla. Hned v úvodu si děti získala vhodnou motivací, v níž se dozvěděly základní informace o čaji, demonstrovala jim poutavé knihy a názornou fotodokumentaci. Poté se děti rozdělily do pěti skupin. V jedné skupince se na čajových plantážích sbíraly do košíčků jenom zelené čajové lístky, které se rolovaly do ruliček. Další skupinka dětí skládala z barevných čajových obalů obrázky podle předlohy i podle vlastní fantazie. U jednoho stolečku si děti podle svého vkusu vybíraly omalovánky čajových konviček, které individuálně zdobily. U dalšího stolečku se děti úspěšně pokoušely přepsat podle předlohy slovo ČAJ v čínštině. A potom už následovala ochutnávka různých druhů čajů s nepřebernými ingrediencemi a vůněmi. Tento lahodný osvěžující nápoj různých chutí a vůní měli možnost ochutnat taky ostatní kamarádi na školní zahradě. Kéž by toto smysluplně strávené dopoledne dopadlo na úrodnou půdu a zvýšilo v budoucnu z řad našich dětí návštěvnost v čím dál více oblíbených čajovnách! Za vše patří paní Šrámčíkové velké poděkování.


ZPRÁVY

27.06.2019

PASOVÁNÍ ŠKOLÁKŮ

109 fotografie
celá zpráva »»
25.06.2019

KOŤÁTKA NA VÝLETĚ

13 fotografie
celá zpráva »»
21.06.2019

PŘEVZETÍ TITULU EKOŠKOLA V PRAZE

5 fotografie
celá zpráva »»
[Všechny zprávy]
slunicka motylek kotatka kuratka